«Національна Платформа» Катерини Одарченко набирає популярність серед українців, – соціологічне дослідження

Політична сила виявилася найпопулярнішою серед нових партій.

За створену в 2020 році партію «Національна платформа» готові голосувати понад 1% українських виборців. Політична сила, яку очолює Катерини Одарченко, виявилася найпопулярнішою серед нових партій.

Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницькою компанією Active Group. Відповідні заміри електоральних симпатій виборів соціологи провели в травні 2021 року. Опитування показало, що до Верховної Ради України потрапляють чотири політсили – «Слуга Народу» (26%), «Європейська Солідарність» (19,8%), «Опозиційна платформа – За Життя» (14%) і «Батьківщина» (14% ).

Серед партій, які брали участь в парламентських виборах-2019, шанси потрапити в парламент зберігають «Сила і честь» (4,4%), «Українська стратегія Гройсмана» (4,4%) і Радикальна партія Ляшка (3,7%).

Підтримку в межах 1–3% мають такі відомі політсили, як «Голос», «УДАР», «Свобода», «За майбутнє». Не дивує рейтинг (1,5%) так званої «Партії Разумкова», якої не існує і лише в перспективі вона може з’явитися, оскільки діяльність Дмитра Разумкова як спікера Верховної Ради регулярно висвітлюють численні ЗМІ.

Однак особливої уваги заслуговує партія «Національна платформа», яка чи не вперше фігурує в дослідженнях соціологів. Як показало опитування, партію підтримує 1,1% громадян з тих, що визначилися, за кого голосуватимуть.

Політсилу очолює Катерина Одарченко – відомий політтехнолог, президент Інституту демократії і розвитку PolitA і багаторічний керівник Української асоціації професіоналів в сфері GR і лобістів.

«Національна платформа» – зовсім молода партія. Свій політичний шлях вона розпочала менше року назад після того, як 31 липня 2020 року була зареєстрована в Мін’юсті. До речі, офіційне посвідчення «Нацплатформа» отримала не відразу. Незважаючи на те що активісти зібрали в потрібні терміни понад 14 тис. підписів громадян, від політсили вимагали хабара за реєстрацію. І тільки після написання петиції до Білого дому, скарг до європейських інституцій та звернення до радника Трампа Майкла Капуто «Національну платформу» внесли в офіційний реєстр партій.

Рейтинг «Нацплатформа» набирає як мінімум з двох причин: завдяки харизматичному лідерові Катерині Одарченко та активній діяльності партії.

Катерину Одарченко регулярно запрошують на телевізійні ефіри, де вона як досвідчений політик кваліфіковано аналізує внутрішньоукраїнські та міжнародні політичні події. Крім того, будучи молодим амбітним лідером партії, Одарченко відповідає запитам великої кількості виборців, оскільки більше 80% громадян України позитивно ставляться до того, що жінки йдуть в політику, а майже 40% – вважають, що в українській політиці мало жінок. Схоже, Катерина Одарченко претендує на роль Юлії Тимошенко 2.0.

Незважаючи на короткий період існування, «Національна платформа» вже встигла досягти помітних результатів на міжнародному рівні. Тільки протягом останніх декількох місяців лідер політсили Катерина Одарченко провела робочу зустріч з депутатом Європарламенту Мікулашом Пексою і обговорила шляхи реформ в Україні з висококваліфікованими фахівцями з ОАЕ.

А за останній рік Катерина Одарченко та представники партії взяли участь в десятках конференцій за участю американських і європейських політиків. Зокрема, політсила налагодила конструктивну співпрацю з Майклом Капуто, який працював радником президента США Дональда Трампа.

Катерина Одарченко і Майкл Капуто

В Україні «Нацплатформа» регулярно проводить конференції, на яких напрацьовує плани з розвитку окремих областей і міст. Також політсила ініціює дискусії щодо впровадження реформ у медичній, енергетичній, аграрній та інших галузях. У Києві партія продовжує домагатися реалізації місцевої ініціативи, яка дозволить жителям міста економити до 40% на опаленні житла.

Всі перераховані вище фактори і є складовою рейтингу партії Катерини Одарченко.

Незважаючи на публічне позиціонування та програмні засади, виборець «Національної платформи» проживає переважно в центрі і на заході України. А це означає, що в майбутньому партія боротиметься за електорат «Батьківщини», Радикальної партії Ляшка і «Європейської Солідарності».

Поділитися