Робочі зустрічі у ОАЕ

Українська партія нового типу «Національна платформа» продовжує співпрацю зі світовими лідерами! Цього березня голова Катерина Одарченко, керівниця Інституту Демократії та Розвитку «PolitA», відвідала ряд робочих зустрічей з найкращими спеціалістами Обʾєднаних Арабських Еміратів у сфері політики, юриспруденції та економіки.

Голова політичної партії «Національна платформа» Катерина Одарченко

Метою зустрічі з еміратськими спеціалістами був обмін досвідом зі східними партнерами «Національної платформи» та пошук нових альтернативних моделей розвитку України. Серед спеціалістів, із якими партія розпочала співпрацю – державний прокурор ОАЕ Абдулла Альджефрі, політичний консультант Амані ОʾНіл, спеціаліст з економічної політики Обʾєднаних Арабських Еміратів Обаїд Аль Шуфейхі, спеціаліст із Government Relations (зв’язків з правительством) Абдельгані Алі.

Принагідно додати, «Національна платформа» – політична сила, зареєстрована 31 липня 2020 року, що було досягнено демократичним, а головне, законним шляхом збору 14 234 підписів українців.

Зʾїзд партії «Національна платформа» (8 вересня 2020 рік)

Партія об’єднує компетентних лідерів своєї галузі. На основі центристських цінностей та системного підходу до роботи, діяльність політичної сили орієнтована на трансформацію держави та перехід від кризового етапу до розвитку України. Саме тому регулярний обмін досвідом із світовими політичними практиками та прогресивна співпраця з ними – одна з особливостей, що вирізняє «Національну платформу» від інших українських партій.

Цього березня Катерина Одарченко провела онлайн-зустріч з Абдуллою Альджефрі – стаpшим державним прокуром судового департаменту Абу-Дабі, радник з оцінювання якості професійних навичок, співзасновник системи електронного навчання «Najah Train».

Абдулла Альджефрі – старший державний прокурор судового департаменту Абу-Дабі; співзасновник арабської системи навчання «Najah Train»

Арабська система електронного навчання «Najah Train»

Закінчивши Гарвардський університет, еміратському спеціалісту вже вдалося провести навчання для більше ніж 700 державних службовців. Абдулла Альджефрі має глибоке розуміння політичних процесів ОАЕ. У поєднанні ж із міжнародним здобутим досвідом, відомий арабський юрист є одним із найкращих спеціалістів ОАЕ у своїй сфері.

На онлайн-зустрічі з еміратським професіоналом були також присутні члени «Національної платформи», зокрема, Юрій Сенюк – член Академії наук України, відомий дослідник та методолог, голова правління Міжнародного індустріального парку та асоціації ділового співробітництва «Київ-Пекін».

Юрій Сенюк – академік НАНУ, голова Асоціації ділового співробітництва «Київ – Пекін»; член партії «Національна платформа»

Метою залучення партійців стало саме покращення їхніх знань стосовно міжнародного успіху в плані державного будівництва.

Катерині Одарченко вдалося обговорити з Абдуллою Альджефрі загальні тенденції розвитку освіти, культури, управлінської діяльності, економіки ОАЕ та порівняти їх з українським досвідом.

Еміратський юрист детально розповів про формування планів розвитку передової арабської держави у різних сферах, зокрема, «Промислова стратегія Дубая до 2030 року». Голова «Національної платформи» згадала і про стратегії розвитку України та регіонів, над якими зараз активно працює партія. Пан Альджефрі схвалив підхід молодої політичної сили та зазначив, що саме за чітким планом розвитку і лежить майбутнє успішного державного будівництва України. Арабський юрист звернув особливу увагу на культурні традиції та менталітет громадян ОАЕ, що допомогли за 40 років створити справжнє «економічне диво». Саме велика повага до влади, лідерські позиції державних управлінців, планування та ефективна реалізація стратегій – ключ до успіху ОАЕ.

Онлайн-зустріч Катерини Одарченко з Абдуллою Альджефрі

Цікаво, що Абдулла Альджефрі порадив українській стороні, беручи участь у державному будівництві, реалізувати не чужі плани розвитку, а створювати власні, керуючись менталітетом громадян щодо покращення політичних та соціально-політичних порядків в Україні. Більше того, слід звертати увагу і на вирішення нагальних проблем, залучаючись порадами міжнародних партнерів з Європи, Азії, Північної Америки.

Катерині Одарченко також вдалося обговорити з державним прокурором ОАЕ цілу низку питань, що стосуються законодавчих, освітніх,економічних сфер. Було надано поради стосовно покращення в Україні:

 1. Національного брендингу: враховання культурних та історичних традицій нації, втілення позитивних рис національного мислення в державну політику.

 2. Створення та РЕАЛІЗАЦІЯ стратегій національного розвитку України на короткострокову та довгострокову перспективи.

 3. Зменшення імпортованих товарів в Україні. Акцент на створенні товарів з української сировини задля зменшення імпорту вже готових іноземних товарів. Виробництво якісної української продукції, що допоможе долати корупційно-олігархічні тенденції в українській економіці.

 4. Збільшення експорту саме готових українських товарів, а не первинної сировини, зокрема, в ОАЕ. Це допоможе підняти рівень економіки України.

 5. Вивчення та імплементація світових передових технологій інших країн в аграрній сфері, їх адаптація в українських реалій.

 6. Підвищення рівня медицини в державі. Залучення коштів саме в розвиток медичної сфери.

 7. Допущення до державних посад висококваліфікованих спеціалістів із великим досвідом та відповідними професійними навичками.

 8. Створення спеціалізованих регіональних економічних кластерів в Україні як відповідника вільних економічних зон в ОАЕ.

 9. Єдине законодавство для всіх громадян, якого дотримуються і верховні правителі країни, і звичайні громадяни.

 10. Важливість створення транспортних хабів в Україні – підвищення міжнародного статусу держави (Успішний приклад ОАЕ – міжнародний дубайський порт Джабаль-Алі, один з найбільших у світі). Вигідне географічне та економічне розташування України посприяє покращенню міжнародної комунікації, налагодить зв’язки з європейськими та азійськими державами.

Дубайський порт Джабаль-Алі – найбільший транспортний хаб ОАЕ

 1. Підвищення престижу українського громадянства.

 2. Зміни щодо сплати податків в Україні: реалізація правила «малий бізнес – малі податки; великий бізнес – великі податки». В ОАЕ така система є ефективною, так к великі підприємства сплачують до 85% податків від загальних доходів.

Дієвість зазначених механізмів підтверджує імідж ОАЕ сьогодні – держава є однією з найпотужніших на ринку інвестицій, славиться постійним прогресивний розвитком в плані соціальної політики, економіки, інфраструктури. Абдулла Альджефрі наголосив на тому, що це є заслугою, перш за все, державних управлінців та їхньої спланованої стратегії розвитку ОАЕ.

Еміратський юрист Абдулла Альджефрі

Як засновник популярної електронної системи навчання на Близькому Сході «Najah Train», наставник більш ніж 700 державних службовців, еміратський юрист щиро зацікавлений у ділових та навчальних зустрічах з українськими студентами та спеціалістами у сферах політики, юриспруденції, освіти, економіки. Абдулла Альджефрі наголосив, що ОАЕ та він особисто відкритий у плані співпраці з міжнародними партнерами та постійного обміну досвідом. Зустріч з «Національною платформою» є лише підтвердженням цього.

Наступною зустріччю Катерини Одарченко була ділова розмова з Амані ОʾНіл – відомою консультанткою правительства Дубаю із розробки дорожніх карт та структур державних органів. Як виходець із Єгипту, арабська спеціалістка зазначила, що їй особливо близькими є соціально-політичні та економічні проблеми України, що стосуються олігархічних порядків, корупції, військової агресії.

Катерина Одарченко та Амані ОʾНіл

Пані ОʾНіл поділилася досвідом ОАЕ щодо налагодження ефективного державного управління та надала наступні поради:
1. Візія та плани розвитку України мають бути абсолютно практичними. Досвід ОАЕ підтверджує це: при наявності проблем у певній сфері (довкілля, приміром) лідер, зацікавлений у вирішенні даного питання, спершу звертається до профільного міністерства, очолюючи згодом відповідний департамент. Після цього до роботи залучають професійних консультантів, компетентних у вирішенні проблеми, які повністю прописують план вирішення питання та кроки його реалізації на практиці, контролюючи сам перебіг процесу. Важливим є те, що складається він із врахуванням дотримання законодавчих норм ОАЕ (тобто корупція у реалізації питань, що стосуються політики, в розвиненій арабській державі є неможливою).

2. До державного управління в Україні слід залучати лише компетентних спеціалістів відповідної сфери. Катерина Одарченко погодилася із політичною радницею ОАЕ в тому, що структура державного управління є обличчям країни. Саме залучення найкращих професіоналів до важливих політичних процесів України є серйозним та відповідальності для майбутнього держави. Як колега Абдулли Альджефрі, еміратська консультанка наголосила на важливості розвитку освіти в України та постійному навчанні майбутніх спеціалістів у сфері політики.

3. До створення стратегій розвитку України, що згодом практично реалізуються, слід залучати не лише когорту відомих політиків, а й професіоналів своєї справи, що дійсно є зацікавленими у розвитку держави. Амані ОʾНіл наголосила, що саме це допомогло ОАЕ досягти стрімкого економічного розвитку.

Амані ОʾНіл – еміратський GR-експерт

Як і державний прокурор ОАЕ, Амані Оʾніл відкрита до співпраці з іноземними партнерами, проведенні лекцій та зустрічей з українськими спеціалістами, спрямованими на обмін досвідом. Катерина Одарченко радо підтримала ідею еміратської консультантки у сфері державного управління.

Особливу увагу слід звернути на зустріч голови «Національної платформи» з Обаїдом Аль Шуфейхі – спеціаліста з інвестиційної та аграрної політики ОАЕ.

Обаїд Аль Шуфейхі та Його Величність Мухаммад бін Рашид Аль Мактуном

Отримавши колосальний досвід в еміратській компанії «Bloom Holding», що є однією з передових організації Близького Сходу у сфері нерухомості, арабський спеціаліст співпрацював з віце-президентом та прем’єр-міністром ОАЕ, шейхом емірату Дубай Його Величністю Мухаммадом бін Рашидом Аль Мактуном.

Обаїд Аль Шуфейхі та Його Величність шейх Султан ІІІ бін Махаммад Аль-Касимі

Також Обаїд Аль Шуфейхі успішно працював з Його Величністю шейхом Султаном ІІІ бін Махаммадом Аль-Касимі – еміра Шарджі та член Вищої союзної ради ОАЕ, а також з Його Величністю Мухаммадом ібн Заїдом Аль Нахайяном – принцом Абу-Дабі, заступником верховного командувача Військовими силами ОАЕ. Останній є де-факто правителем емірату Абу-Дабі та ОАЕ в цілому, приймає всі ключові політичні рішення.

Обаїд Аль Шуфейхі та Його Величність Мухаммад ібн Заїд Аль Нахайян

Маючи досвід роботи з правлячою верхівкою однієї з найпотужніших країн Близького Сходу, Обаїд Аль Шуфейхі особисто спостерігав за прийняттям важливих рішень в сферах інвестицій, економічного розвитку, інфраструктурної політики, безпосередньо беручи в цьому участь.

Еміратський спеціаліст звернув увагу на багаті природні ресурси України та реальні шанси держави розвинути власну інфраструктуру при створенні дієвих на практиці планів розвитку. Також було закцентовано увагу на великій ролі підприємництва в економіці ОАЕ. Цікаво, що східна держава робить акцент на веденні бізнесу саме корінними жителями Обʾєднаних Арабських Еміратів – їх громадянами: 51% і більше прибутку підприємств має належати саме еміратцям. Це показує особливе ставлення правительства держави до населення. Тим самим підкреслюється розвиток аспекту національної ідентичності у веденні політики ОАЕ.

Обаїд Аль Шуфейхі та Катерина Одарченко

Обаїд Аль Шуфейхі наголосив на відкритості співпраці підприємців Обєднаних Арабських Еміратів, а також спеціалістів в галузях економіки та інфраструктури з українським бізнес-сектором, а також інвесторами. Арабський спеціаліст дав цілу низку порад щодо розвитку якісної підприємницької та економічної сфер, вільної від корупції, олігархічних традицій. Обаїд Аль Шуфейхі наголосив на:

 1. Відкритості ведення бізнесу в Україні із дотриманням всіх правил чесної конкуренції та законодавства.

 2. Важливості виробництва продукції, готової для експорту, з української сировини. На думку еміратського спеціаліста, це допоможе підвищити рівень економічного розвитку України та покращити міжнародне становище держави. Іде мова, перш за все, саме в «supply chains» – налагодженні ланцюгів поставок та локалізації експортування продукції в конкретні країни та регіони.

 3. Покращенні роботи Торгово-промислової палати України, що допоможе розвинути рівень підприємств. Як приклад, аналогічна організація в Дубай займається просуванням еміратських компаній. Цікаво, що Торгово-промислова палата ОАЕ станом на 21 квітня відкрила вже 13 представництв за кордоном. Активно працюють і посольства ОАЕ. Друга в арабському світі економіка є прикладом для наслідування. Варто розвивати Торгово-промислову палату України, а також професійний бізнес-консалтинг, переконаний Обаїд Аль Шуфейхі.

 4. Варто розвивати різні сфери політики України: туристичну та інфраструктурну сфери, зокрема. Еміратський спеціаліст наголосив на тому, що економіка ОАЕ є потужною не тільки завдяки видобутку газу та нафти. Колега Мухаммада ібн Заїда Аль Нахайяна спростував поширений стереотип прикладом Дубая: у місті зосереджено лише 4% запасів корисних копалин у вимірі ОАЕ. Тим не менше, грамотно розвинутий туризм, інвестування, будівельний бізнес дозволяють Дубаю мати одну з найсильніших економік у країні.

Обаїд Аль Шуфейхі – еміратський експерт з ведення інфраструктурної політики

Обаїд Аль Шуфейхі наголосив на тому, що еміратські підприємці зацікавлені у співпраці не лише з лідерами міжнародного економічного ринку, а і з новими партнерами (країни Центральної Європи, зокрема). Україна при правильному визначенні пріоритетів у побудові економічної політики та пошуку міжнародних партнерів, однозначно, повинна звернути увагу на ОАЕ як на надійного партнера, вважає Обаїд Аль Шуфейхі. Саме тому Обаїд Аль Шуфейхі разом з найвпливовішими державними службовцями ОАЕ відкритий до співпраці та проведенні ділового спілкування (як в он-лайн, так і оф-лайн режимах) з українською стороною.

Катерина Одарченко також провела робочу зустріч з Абдельгані Алі – GR-спеціалістом ОАЕ, який довгий час працював у всесвітньо відомій компанії з готельного бізнесу «Mariott International».

Абдельгані Алі та Катерина Одарченко

Як знавець внутрішніх процесів ціноутворення та ведення бізнесу в ОАЕ – держави з одними з найуспішніших підприємств світу, Адельгані Алі надав цілу низку практичних порад для ведення ефективного бізнесу в Україні:

 1. Вільні економічні зони є однією з основних особливостей економічної політики міста Дубай, та ОАЕ в цілому. Саме їхня наявність забезпечує ефективну податкову систему, підтримку місцевого населення при веденні бізнесу. Так, іноземцям не заборонено, навіть заохочується вести бізнес в Дубаї. Однак куди краще, на думку експерта, є організація підприємництва саме в рідній країні. Порада Україні – знайти альтернативу вільним економічним зонам – дієву систему, що допоможе підвищити рівень підприємництва та економіки у державі.

Найстаріша вільна економічна зона Дубая Джебель-Алі

 1. Обʾєднані Арабські Емірати змогли досягти неймовірно великих успіхів за 40 років саме завдяки чіткому плануванню політики у різних сферах, починаючи від інфраструктурної і завершуючи економічною. Важливим є не просто створення стратегій (як короткострокових, так і довгострокових), а й чітка побудова планів їх реалізації. Саме в якісній практиці та її чіткій організації завжди приховується успіх. Політики ОАЕ з кожним днем підтверджують це все більше і більше.

Інфраструктура Дубая – одного з найбільш економічно розвинених міст ОАЕ

 1. Якісні професійні кадри в сфері Government Relations (відносини з державою) є не формальністю, а необхідністю у політиці ХХІ ст., в тому числі, й в Україні. Саме наявність грамотних спеціалістів полегшить функціонування підприємств в країні та їх комунікацію з державою.

Абдельхані Алі при діловій зустрічі з Катериною Одарченко наголосив на бажанні співпрацювати з українськими колегами у сфері підприємництва та економіки. Тож найближчим часом можливими є професійні зустрічі та обмін досвідом представників нашої країни з Абдельхані Алі.

Катерина Одарченко – голова політичної партії «Національна платформа».

Таким чином, українська сторона в особі голови політичної партії «Національна платформа» Катерини Одарченко розпочала нову еру в міжнародній співпраці. Однозначно, подальша робота з найкращими та досить впливовими держслужбовцями, підприємцями, GR-спеціалістами, юристами ОАЕ стане прекрасною можливістю для обміну досвідом та партнерства в економічній, підприємницькій¸ інвестиційній, освітній сферах. Арабські професіонали неодноразово звертали увагу, що початок співпраці вже є запорукою успіху України на підготовці до презентування національних проектів на міжнародній виставці «ЕХРО-2021» в Дубай.

Минулорічна виставка «ЕХРО-2020» в Дубаї

Поділитися