ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ ПАРТІЇ “НАЦІОНАОТНА ПЛАТФОРМА” ДО ДУБАЮ (ОАЕ)

З 20 по 22 грудня 2021 року відбувся робочий візит Української асоціації GR-професіоналів і лобістів та представників політичної партії “Національна платформа” до Дубаю (Об’єднані Арабські Емірати).

У рамках візиту представникам найбільшого в Україні об’єднання GR-спеціалістів вдалося відвідати «EXPO 2020» – Всесвітню виставку головних досягнень понад 190 держав, на якому представники делегації підтримали й перший павільйон України – “Smart Ukraine: Connecting Dots” (Розумна Україна: точки підключення).

Сам “EXPO 2020” цьогоріч був спрямований на просування ідей сталого розвитку, мобільності, сприятливих можливостей. В межах даної тематики делегація Української Асоціації GR-професіоналів і лобістів провела ряд унікальних робочих зустрічей, серед яких – робочі обговорення, дискусії з арабськими експертами у сфері державного управління, бізнесу, економіки, енергетики, культури тощо.

Українська асоціація GR-професіоналів і лобістів – головний організатор робочого візиту українських фахівців до Дубаю (Об’єднаних Арабських Еміратів). Організація є найбільшим в Україні об’єднанням професіоналів у сферах Government Relations, Public Affairs, Public Advocacy, лобіювання з метою представництва інтересів бізнесу, галузевих об’єднань, недержавних організацій в діалозі з владними органами. На рахунку Асоціації – понад 218 проведених профільних заходів, включно з освітніми. Важливий внесок зробив і візит до Дубаю, ціль якого – обмін та використання здобутого досвіду арабських фахівців на практиці із налагодження прозорого діалогу ланки “бізнес – влада – суспільство”.

Катерина Одарченко, Президент Української асоціації GR-професіоналів і лобістів, лідер політичної партії “Національна платформа”

Катерина Одарченко, Президент Української асоціації GR-професіоналів і лобістів ініціювала візит делегації до Дубаю, ОАЕ. Фахівець у сфері державного управління глибоко переконана в необхідності обміну досвідом між Україною з країнами, що досягають значних успіхів в налагодженні діалогу між владними органами, бізнесовими структурами і суспільством:

“Одним із секретів якісного та структурованого розвитку економічної, інфраструктурної політики ОАЕ є саме побудова та реалізація стратегій розвитку в ОАЕ. Також досить важливим є налагодженість механізму роботи між владним та підприємницьким секторами, що підтверджує високий рівень розвитку “Public-Private partnerships” – запоруку прозорого діалогу між державою і, зокрема, бізнесом”. 

Підтвердила важливість розвитку GR ціла низка унікальних робочих зустрічей з  провідними міжнародними арабськими спеціалістами у сфері енергетики, інвестицій, економіки GR, PR, лобіювання, бізнесу, серед яких, зокрема:

Абдулла Альджефрі – відомий арабський юрист, фахівець у сфері державного управління; співзасновник найбільшої у регіоні арабської електронної системи навчання «NajahTrain». Як впливовий в ОАЕ правозахисник, пан Альджефрі закцентував увагу на важливості побудови стратегії розвитку держави для її успіхів не тільки в економічному, енергетичному та іншому векторах публічної політики, а й розвитку взаємодії, побудови якісного діалогу між державою та підприємцями, що посприяє реалізації стратегії державного розвитку, розвитку приватного сектору економіки та збільшення її внеску в розвиток країни.

Абдулла Альджефрі та Анжеліка Заїка – партнер політконсалтингової компанії «American Political Services», юрист Офісу простих рішень та результатів Національної Ради Реформ при Президентові України

Відомий юрист зазначив, що для полегшення розвитку бізнесу в ОАЕ з боку держави було здійснено реформування системи законів, що сприяє ведення власної справи не тільки для корінних жителів ОАЕ, а й для експатів. Було переглянуто і податкову політику: не тільки вихідці з місцевих країн, а й місцеві жителі зобов’язані платити НДС, що складає в ОАЕ 5%. На думку пана Альджефрі, таке рішення зумовило розвиток культури розумного споживання природних ресурсів, що і є однією з ключових тем “ЕХРО-2020”.

Обаїд Аль Шуфейхі – GR-Директор у провідній компанії сфери преміум-нерухомості «BloomHolding», фахівець з питань інвестиційної та аграрної політики ОАЕ закцентував увагу на взаємозв’язку розвитку інфраструктури, інвестуванні та рості економіки держави.

Обаїд Аль Шуфейхі та Катерина Одарченко

Пан Аль Шуфейхі зазначив:

“Суверенне інвестиційне партнерство, що набирає в Дубаї та всьому ОАЕ обертів, позитивно впливає на фінансову підтримку та інновації в інфраструктуру. Це допоможе не просто побудувати сталий та прибутковий для підприємців ринок, а також якісний економічний ріст держави”. 

На особливу увагу заслуговує зустріч делегації Української асоціації GR-професіоналів і лобістів з представниками приватного офісу Його Королівської Високості шейха Ахмеда бін Фейсала Аль-Кассімі, члена правлячої родини Шарджі, а саме: Його Величністю Томашем Залеським, Данстоном Перейрою, Салвою Абдулазіз Зайн.

Представники Української Асоціації на зустрічі з Його Величністю Томашем Залеським, Данстоном Перейрою та Салвою Абдулазіз Зайн – представниками приватного офісу Його Королівської Високості шейха Ахмеда бін Фейсала Аль-Кассімі

У рамках робочої зустрічі було обговорено особливої системи цінностей ОАЕ на нього. Його Величність Томаш Залескі, голова приватного офісу зазначив, що узгодженість бізнесу з ідеями стійкого розвитку, екологічності ведення справ, створення робочих місць, глибока ідея – усе це – єдина запорука успіху бізнесу в ОАЕ. Тим не менше, досить важливим є і його зв’язок з владними представниками держави, так як це допомагає реалізувати водночас дві цілі: по-перше, просунути продукти бізнесу на вседержавний, а також і на міжнародний ринок; по-друге, збільшити рівень економіки за рахунок сприяння розвитку приватного бізнес-сектору ОАЕ. Сергій Смєлий, відомий український підприємець, керівник Міжнародного промислового холдингу “Promotion Industries”, зазначив:

“Проривом для ОАЕ є саме полегшення умов для ведення бізнесу як зі сторони корінних жителів, так й іноземців. Тим не менше, державний апарат при цьому і через громадян, і через експатів здійснює якісну податкову політику, що сприяє надходженням до економіки держави”.

Сергій Смєлий – керівник Міжнародного промислового холдингу “Promotion Industries” 

Зустрілася українська делегація і з представниками Муніципалітету Дубаю та безпосередньо його підрозділом – Департаментом безпеки харчових продуктів. Очолив зустріч представник державного органу Мохаммед Ахмед Абдулмаджида – фахівець із багаторічним стажем у роботі над підвищенням безпеки харчових продуктів через розробку інтегрованих систем забезпечення безпечності харчових продуктів, а також уніфікованих процедур контролю за імпортними товарами.

Мохаммед Ахмед Абдулмаджида – представник підрозділу Муніципалітету Дубаю – Департаменту безпеки харчових продуктів

У ході ділового обговорення було відзначено тенденцію зменшення поставок імпортованих партій харчових продуктів до ОАЕ з України (станом на 2020 рік було зафіксовано 2340 партій товару у порівнянні із 3051 – у 2019 році). Арабська сторона зазначила, що для Об’єднаних Арабських Еміратів позитивну роль на внутрішньому ринку зіграло б збільшення поставок з України м’яса, птиці, яєць (станом на 2020 рік понад 50% від загальної кількості імпортованих харчових продуктів займає наша держава).

Делегація Української асоціації GR-професіоналів і лобістів на зустрічі з Департаментом безпеки харчових продуктів (Муніципалітет Дубаю)

Муніципалітет Дубаю порадив Україні закцентувати увагу на поглибленні співпраці з ОАЕ в даній сфері, включно з ре-експортом продукції в інші країни. Це допоможе підвищити економічний рівень України та вигідно закріпити її на міжнародному ринку.

Статистика Департаменту безпеки харчових продуктів (Муніципалітет Дубаю) загальної кількості імпорту продовольства станом на 31 грудня 2020 року

Під час ЕХРО відбулася і зустріч з PR-директором в “AsterDMHealthcare” – одного з найбільших конгломератів у сфері надання послуг з охорони здоров’я в країнах MENA (регіоні Близького Сходу та Північної Африки). Пані Мандал має великий досвід роботи в найбільш відомих PR-компаніях серед яких, зокрема, маркетингова агенція“Ogilvy”, консалтингова компанія “Edelman”.

Лаванія Мандал на зустрічі з представниками Української асоціації GR-професіоналів і лобістів 

Як PR-спеціаліст, що працює з медичною сферою, пані Мандал закцентувала увагу на важливості розвитку ефективної системи медичного страхування ОАЕ: кожен громадянин має чіткий перелік якісних послуг охорони здоров’я, які має право отримати від держави. Пані Мандал порадила Україні створити обов’язковий пакет медичної допомоги, який можна внести в систему страхової медицини в Україні. Поєднання безкоштовного та страхового обслуговування у сфері охорони здоров’я є обов’язковою умовою для збільшення рівня охорони здоров’я в державі.

На увагу заслуговує і зустріч з представниками інвестиційної компанії “Bowline”, що входить до бізнес-холдингу “AlTayerGroup” – одного з найбільших в ОАЕ із понад 40-річним досвідом роботи, який співпрацює з 6 країнами Середнього Сходу. Представляли інвестиційну компанію її СЕО   Мюнтер Мухейзейном є досвідченим фахівцем у будівництві та розширенні бізнесу в ОАЕ шляхом урядового врегулювання (Government Regulations). Це підтверджує його цінний досвід роботи у Виконавчій Раді Дубаю. Також на зустрічі був присутній Інтісар Уль Хасан Альві – фінансовий керівник“Bowline” із більш ніж 20-річним досвідом роботи у всіх аспектах корпоративних фінансів, а також в інвестиційному банкінгу, лізингу, фінансового консалтингу тощо.

Представники Української Асоціації GR-професіоналів і лобізму на зустрічі з Мюнтером Мухейзеном та Інтісаром Уль Хасаномом Альві

Представники “Bowline”, що працює як на еміратському, так і на міжнародному ринках переконані в необхідності розвитку інвестицій в Україні. У рамках робочої зустрічі було обговорено поточний стан розвитку економіки в ОАЕ та України. Активну участь у бесіді взяв Юрій Рябко, впливовий український експерт з питань бізнесу та менеджменту, працював старшим менеджером відділу безпеки ТОВ “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат “Метінвест-Холдинг”, який є впливовою сталеливарною та гірничодобувною групою з значними запасами залізної руди, вугільними шахтами та сталеплавильними активами в Європі та Північній Америці.

Юрій Рябко – впливовий український експерт з питань бізнесу та менеджменту. Працював старшим менеджером відділу безпеки ТОВ “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат “Метінвест-Холдинг” 

Пан Рябко зазначив наступне:

“В Україні… в обов’язковому порядку важливо розвивати інновації, так як це напряму впливатиме на становлення аграрного сектору, інфраструктури, також ІТ. Важливою є й гірничодобувна та сталеварна діяльність. В Україні зараз відбувається трансформація економіки – її перехід від індустріальної до більш сучасної – тієї, що відповідає запитам як нашої держави, так й інших країн”. 

У рамках робочого візиту делегація мала честь зустрітися і з Джавадом Раджею – відомим пакистанським підприємцем із понад 43-річним досвідом у сфері торгівлі. Також пан Раджа є одним із співвласників мережі “AVTChannelsNetwork”, яка володіє та керує 4 телеканалами “AVTKhyber”, “KhyberNews” і “Kay2”, “KhyberMiddleEastTV” – першими телеканали в ОАЕ мовою пушту, яка широко використовується в Пакистані, Афганістані та інших країнах.

Джавад Раджа та Катерина Одарченко

Пан Раджа глибоко переконаний в актуальності використання медійної сфери як одного з ключових майданчиків впливу на розвиток культурного сегменту, збереження традицій та звичаїв. Катерина Одарченко, Президент Української Асоціації професіоналів і лобістів зазначила:

“У період потужної глобалізації, де інформатизація займає чільне місце, суспільство, на превеликий жаль, забуває про основне ядро кожної нації –  звичаї, традиції і, звісно, мову. Приклад телеканалів мовою пушту – унікальне та водночас позитивне явище для сприяння розвитку нації, збереження та продовження історії  через культуру”. 

Досить важливою зустріччю для української делегації стала дискусія з Сімою Адебраду – фахівчинею із понад 20-річним досвідом у сфері Public Policy, в галузях технологій, освіти, охорони здоров’я та міжнародної політики. Наразі працює у сфері цифрової стратегії, некомерційних організацій, переговорів, роботи з урядом та міжнародних відносин.

Зважаючи на багатий досвід роботи консультантом із Public Policy у цілій низці країн (цікаво, що пані Адебраду мала досвід роботи і з публічною владою Габону), східна фахівчиня порадила Україні завжди розпочинати з реалізації малих цілей при прийнятті нових реформ. Саме практика та наслідки роботи, що вплинуть на життя людей з регіонів, є мірилом успіху публічної політики.

У межах робочого візиту була проведена і робоча зустріч з Малеком Кассамом – директором з надання корпоративних сервісів в “CVML Limited” – одній із провідних юридичних фірм в Дубаї, ОАЕ.  Серед клієнтів компанії – фахівці з Європи, Близького Сходу та Північної Африки. Серед основних послуг, які надає “CVML Limited” –  вирішення спорів, уникнення банкрутства, підготовка контрактів, франчайзинг, дистрибуція та роздрібна торгівля, податки, нерухомість, інтелектуальна власність, відстеження активів і правозастосування, корпоративні відносини. Ігор Берест, впливовий український підприємець, засновник приватного підприємства «Вітрум пак», закцентував увагу на важливості урегулювання податкової сфери стосовно малого та середнього бізнесу:

“Корумповано-дескреційні фіскальні норми є однією із завад розвитку бізнесу в регіонах. Шляхом вирішення цієї проблеми є виважена податкова політика, що сприяє росту бізнесу в країні, сплаті НДС -5% (приклад ОАЕ), і, відповідно, підсиленні економіки держави”. 

Також на увагу заслуговує зустріч з Фалвелем Манзано – філіппінським спеціалістом у сфері інвестицій, досвідчений експерт у сфері маркетингу та нерухомості. У підпорядкуванні східного фахівця – понад 1000 працівників у низці країн Південно-Східної Азії, а також Близького Сходу в межах міжнародної корпорації “FRM Prime Realty Corporation”. Українській делегації вдалося обговорити поточний стан розвитку нерухомості в Україні.

Фальвель Манзано та Сергій Смєлий

Філіппінський фахівець підкреслив у необхідності розвивати інвестиції в даному секторі, так як це сприятиме зростанню надходжень до державної економіки при врегульованій податковій системі та налагодженому діалогу між державою та бізнесом. Більше того, пан Манзано загострив увагу на важливості збільшення кількості робочих місць в Україні. Олексій Ліпатов – успішний український підприємець, директор компанії «СКМ Інвест» (займається капітальним будівництвом та введенням в експлуатацію промислових та соціальних об’єктів) підтвердив візію філіппінського експерта:

“Збільшення кількості робочих місць є необхідністю для забезпечення жителів сіл та віддалених від регіональних центрів регіонів. Досягти цього досить просто: за рахунок росту кількості малого та середнього бізнесу – запобіжного заходу в Україні, спрямованого проти суцільної монополізації та олігархізації цілих сфер розвитку держави. При якісному діалозі між державою та представниками бізнесу, урегульованому законодавству, можливо досягнути росту економіки за рахунок власних внутрішніх виробників”. 

Цікавою була і зустріч з Ферозханом Шанавасом – президент, головний виконавчий директор “Dravida Petroleum DMCC” – успішної інтегрованої нафтогазової компанії, що спеціалізується на діяльності з розвідки та видобутку нафти у країнах Близького Сходу. Пан Шанавас – стратег у сфері нафти та газу у країнах Близького Сходу. У сферу компетенції фахівця з багаторічним досвідом входять: геологія нафти, інженерія колекторів, технологія видобутку, техніко-економічна оцінка нафтогазових активів та розвиток бізнесу в цій сфері. Темою обговорення стало необхідність збільшення внутрішнього видобутку природного газу, нафти та урану, а також покращення технологій їх збуту.

Представники української делегації (Олексій Ліпатов) на зустрічі з Ферозханом Шанавасом та його колегою Біпіном Тарнавулом- головним виконавчим директором “Ananta Investments Limited”

Активну участь у діалозі взяв Роман Єрмоленко відомий український бізнесмен, голова ради директорів, власник мережі АЗС.

Роман Єрмоленко

Представник бізнес-еліти України зазначив:

“Необхідно вести повний та відкритий аудит наявних приватних і державних енергоресурсів – це допоможе чітко не тільки прораховувати їх запаси, а й реалізовувати нормативно-правові й податкові умови для залучення інвестицій в дану галузь”. 

У рамках серії унікальних робочих зустрічей українська делегація мала честь зустрітися і з Саїдом Харебом Аль Дармакі – впливовим арабським фахівцем у сфері криптовалют, “De-Fi”, фінтеку, керуючим директором компанії “CasperLabs”, робота якої зосереджена на розвиток блокчейну, охоплює Північну Африку та Близький Схід.

Зустріч представників делегації Української асоціації GR-професіоналів і лобістів із Саїдом Харебом Аль Дармакі

Пан Аль Дармакі є засновником низки фондів та організацій, що спеціалізуються на крипто-сервісах, серед яких: “AlphabitFund”, “TeraBlock” та “SheeshaFinance” та ін. У рамках ділової бесіди було обговорено збільшення впливовості криптовалют на ринку, Тимур Чмерук, впливовий експерт у сфері інвестицій, закцентував увагу на потужному впливі окремих потужних інструментів на розвиток нової економіки:

“Я переконаний, що криптовалюти і блокчейн є передумовою виникнення абсолютно нової соціально-економічної формації, під силу якій змінити процеси взаємодії між основними суб’єктами та стати однією із ключових галузей неоекономіки”.

Медіапартнерами в рамках візиту виступили “STOPCOR.ORG”, “Lenta.ua”, медіаплатформа “IDEALIST.media”, інтернет-видання “КиевВласть”, Україно-польська медіаплатформа “U.P.M.P.” та багато інших.

Почесним партнером робочого візиту до Дубаю виступили Міжнародні Авіалінії України (МАУ).

Підтримав візит Української асоціації GR-професіоналів і лобістів відомий український художник Володимир Козюк, чиї роботи високо оцінили арабські фахівці.

Поділитися