У Києві відбувся мітинг на підтримку політичної партії «Національна платформа»

Відомство ставить «палиці у колеса» нової політичної сили

У середу, 10 червня 2020 року, біля будівлі Міністерства юстиції України відбувся мітинг за участю лідера партії «Національна платформа» Катерини Одарченко, членів партії, активістів і прихильників партії, а також ГО «Стоп корупції» та безпосередньо Романа Бочкали.

Міністерство юстиції запідозрили у боротьбі зі здоровою політичною конкуренцією на місцевих виборах. Це проявляється в затягуванні реєстрації партій. Однією з таких партій є «Національна платформа».

Політична сила вимагає, щоб міністр юстиції Денис Малюська відзвітував перед народом про непрозорі рішення відомств. Понад півроку партія збирала підписи, але пройти реєстрацію у Міністерстві юстиції так і не вдалося.

«Ми зібрали понад 14 тис. підписів публічно, це було зафіксовано знімальною групою проекту «Стоп корупція» по всіх регіонах. І кожен раз політична сила отримувала різного роду відписки, на кшталт того, що статут не відповідає Конституції України, або під час карантину є проблеми з прийняттям документів. Тому сьогодні ми хочемо звернутися до цієї структури і реєстратури Міністерства юстиції і до самого міністра, зокрема до заступника міністерства юстиції щодо державної реєстрації Ольги Миколаївни Онищук, яка відповідає за цей вектор. Це феномен: ми як партія не перекуповуємо юридичних осіб, а зібрали актив. Не реєструвати такі партії – це прояв боротьби з політичною конкуренцією на місцевих виборах. Ми сподіваємося на схвальну відповідь.

Сьогодні ми прийшли невеликим складом, всього семеро людей. На найближчому з’їзді до карантину у нас було 120 людей, які підписували це звернення. А взагалі в Україні у нас 500 активних громадян, які об’єднуються в осередки. Під час карантину ми ведемо активну комунікацію в соціальних мережах, де ми обговорюємо програму партії.

На даному етапі ми зустрілися з такими проблемами, як затягування процесу підписання, небажання приймати документи, формальні відписки, а також відповіді з приводу реєстрації, які ми вважаємо дискримінаційними.

Зокрема, є зауваження до нас щодо статуту. Хоча всі статутні відносини – це питання виключно внутрішньопартійної демократії, а не питання міністерства юстиції.

Міністерство юстиції не має права регулювати такі речі. Насправді, наш статут не відрізняється від статуту інших партій, «Голоси», «Батьківщини» або інших політичних партій.

Такі моменти можна сприймати як прояв небажання реєструвати партію.

Якщо міністерству юстиції ми представляли керівників місцевих осередків і є зауваження, що в певних регіонах підписи не відповідають дійсності. Ми не можемо переглядати 14000 підписів і я дуже сумніваюся що люди під час карантину перевіряли ці підписи», – заявила Катерина Одарченко.

За її словами, політична партія «Національна платформа» звернулася до міністра юстиції Дениса Малюськи і до заступника Ольги Онищук, яка є профільним заступником міністра з реєстрації.

«Нам дали відповідь, що будуть розглядати. І пройшло вже три місяці і нам потрібні чіткі відповіді», – зазначила партійний лідер.

«Я особисто як співголова партії. Дмитро відповідальний за створення національної ідеї. Тетяна координує місцеві осередки. Ми дуже потужно працюємо в цьому векторі. Наша структура абсолютно відкрита», – підкреслила Катерина Одарченко.

«Політична конкуренція – це метод розвитку країни, метод розвитку демократії. Усі політичні сили, які публічно створюють партії, в основному підписи ніхто не збирає, а перекуповують юридичну особу, змінюють назву і потім йдуть начебто новим брендом. Тим хто йде правильним шляхом, а таким шляхом йшла «Сила людей», «Демократичний Альянс», зараз «Народна платформа». І такі партії повинні допускати до участі в політичному процесі», – зазначив Роман Бочкала.

В кінці мітингу партія висловила надію, що в цьому місяці вона отримає ствердну відповідь щодо реєстрації політичної сили, або ж їй доведеться переходити до агресивних дій до збору 14000 людей. Вже як мінімум 500 готові їхати на мітинг і звертати увагу саме на проблему політичної конкуренції та політичної заангажованості Міністерства юстиції України.

Поділитися