Розвиток спорту - один із пріоритетів політичної партії “Національна платформа”

Важливим елементом молодіжної політики партії “Національна платформа” є розвиток спорту. Спортивні досягнення є візитівкою країни на міжнародній арені та однією з основних іміджевих ознак.

Традиційно в пострадянський період спорт у незалежній Україні перебував на високому рівні. Але час минає і з кожним роком, з кожним олімпійським циклом показники України, як спортивної держави, невпинно знижуються. Чому так відбувається? Що необхідно зробити для формування позитивної динаміки у питанні розвитку спорту та здобуття високих спортивних результатів?

Досягнення України у спорті останніми роками здобувалися за інерцією, на здобутках радянської спортивної школи, з використанням старої інфраструктури. Нічого нового майже не створювалося. Для використання у підготовці спортсменів також не вистачає сучасної інфраструктури, обладнання, новітніх методик і засобів. Ентузіастів, які все робили за рахунок власних ресурсів і самовіддачі, в Україні майже не залишилося, оскільки їм пропонують вигідні умови співпраці за кордоном.

Організаційна система фізичної культури і спорту, яка залишилася Україні у спадок від УРСР, була побудована на базі фізкультурно-спортивних товариств і бюджетного фінансування. Нині вона не відповідає вимогам часу і є неефективною. Що пропонує політична партія “Національна платформа”?

1. Структура Необхідно розробити і прийняти в новій редакції Закон України “Про фізкультуру і спорт”, основними нормами якого мають стати нова організаційна структура, побудована на такій базовій одиниці, як “спортивний клуб”. На наступному організаційному щаблі має бути “спортивна федерація” або інша спортивна громадська організація, яка об’єднуватиме кожен вид спорту.

2. Фінансування Виключити фінансування аматорського, професійного спорту та спорту вищих досягнень за рахунок державного бюджету. Для цього прийняти закон “Про меценатство у спорті”, яким передбачити фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів, аматорських, професійних спортивних клубів, спортивних федерацій суб’єктами господарювання, яким надати преференції на сплату податків, зборів, обов’язкових платежів.

Крім того такі ж умови необхідно надати тим, хто створюватиме об’єкти спортивної інфраструктури. Також на законодавчому рівні необхідно визначити механізм відрахування коштів на фінансування спортивних організацій (клуб, федерація) та об’єктів спортивної інфраструктури від букмекерської діяльності, лотерей усіх форм власності, організації інших азартних ігор.

3. Організаційна роль держави За центральним органом виконавчої влади (міністерство, урядовий комітет) у сфері спорту необхідно залишити лише повноваження, пов’язані з популяризацією здорового способу життя, основних напрямів державної політики щодо розвитку оздоровчих програм покликаних примножувати культуру здорового способу життя і розвитку здорової нації, а також розвитку масового, дитячо-юнацького спорту.

Спортивний комітет політичної партії “Національна платформа” проводить регулярні зустрічі з експертами і фахівцями у сфері фізичної культури і спорту. Ми відкриті для конструктивних пропозицій та до обговорення нових ідей в інтересах розвитку українського спорту. Долучайтеся до створення нової реалістичної дорожньої карти розвитку спорту в Україні, над якою предметно працює політична партія “Національна платформа”!

Тарас Самборський
Адвокат, керуючий партнер в Юридичній компанії “Міжнародна Консалтингова група”