Робоча група з розвитку Херсонської області

Політична партія «Національна платформа» провела робочу групу на тему «Стратегія розвитку Херсонської області».

Засідання робочої групи відбулося в онлайн-форматі, загалом спілкування тривало майже півтори години.

В робочій групі прийняли участі працівники освіти, громадські діячі, представники місцевого самоврядування, серед них:

1. Пилипенко Ігор,  декан факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету

2. Надія Адвокатова, кандидат економічних наук, доцент, Херсонський державний аграрно-економічний університет.

3. Олена Афанасьєва, голова ГО «Центр культурного розвитку «Тотем»

4. Наталя Бімбірайте голова правління ГО «Культурний центр Україна-Литва»

5. Вадим Яровий доцент кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу у Херсонському державному університеті

6. Олександр Ходосовцев, ректор Херсонського державного університету

7. Гана Новікова, головний спеціаліст відділу супроводження інвестиційних проектів управління Офіс обслуговування інвесторів Херсонської обласної державної адміністрації

8. Катерина Одарченко, голова політичної партії «Національна платформа».

Під час конференції, Катерина Одарченко зазначила, що мета робочих груп створення документу для кожної з областей України, у якому буде детально прописана стратегія розвитку регіону.

Олександр Ходосовцев, зазначив, що головна проблема Херсонської області полягає в великій кількості сільськогосподарських земель, що веде до зникнення природних ландшафтів, які, при бажанні можна було б перетворити на центри зеленого туризму, так само, як це зробили у Кам’янській січі. Створення подібних центрів, не лише дозволяє заробляти гроші місцевим громадам, а й захищає унікальні природні біоми, які залишились лише на півдні України.

Також, Олександр Ходосовцев, додав що, Херсонська область позиціонує себе у першу чергу як центр агропромислового виробництва, і тут все залежить від вектору розвитку регіону, який пропонуватиме держава. Перший вектор розвитку — створення великих аграрних холдингів, другий вектор — розвиток малих фермерських підприємств.

Ігор Пилипенко доповнив, що для Херсонської області основою виробництва та експорту є зернові та масляничні культури, які не потребують великої кількості людей для виробництва. Така специфіка призводить до зменшення населення регіону, особливо у сільській місцевості. Що в свою чергу призводить до скорочення наявної соціальної інфраструктури: школи, лікарні, ФАПи та інше. Наприкінці він навів приклад «Пшенічного поясу США», який характеризується надзвичайно малою кількістю населення і додав, що за умов збереження сучасного вектору розвитку, Херсонську область чекає така ж доля.

Наталя Кушнір сказала, що як альтернативу аграрній спеціалізації регіону може скласти підтримка та розвиток IT-галузі в Херсонській області. Для IT-компаній потрібна в першу чергу розумна і талановита молодь, електроенергія та інтернет. Тим більше, що в регіоні є проект створення IT-кластеру. Тому потрібно інвестувати в розвиток галузі, допомагати створювати IT-компанії, щоб молодь залишалась в Херсоні.

Надія Адвокатова додала, що про промисловість теж не потрібно забувати, оскільки промислове виробництво це і додаткові робочі місця і додаткові надходження до бюджету.

Результатом зустрічі буде створена стратегія розвитку Херсонської області, та практична реалізація у вигляді місцевих ініціатив.

Нагадаємо, що «Національна платформа» регулярно проводить робочі групи з метою розробки стратегії для кодного регіону України.
Так недавно провели робочі групи у Кривому Розі та Рівненській області.

Поділитися