Прес-конференція Одарченко стосовно місцевих ініціатив ПРОТИ ЗАКРИТТЯ ШКІЛ ТА ЛІКАРЕНЬ

pastedGraphic.png

17 вересня 2021 року на прес-конференції у агентстві Интерфакс (Київ) кандидат у депутати до Верховної Ради України по 184 округу Катерина Одарченко обговорила роботу над місцевими ініціативи ПРОТИ МАСОВОГО ЗАКРИТТЯ шкіл та лікарень Херсонщини. Варто нагадати, в цій області – одна з найтрагічніших ситуацій: кількість навчальних закладів із 291 хочуть скоротити до 45, а також закрити 15 опорних лікарень, залишивши лише 8 на область. 

pastedGraphic_1.png

Відомий правозахисник Тарас Самборський закцентував увагу на юридичному аспекті закриття та шкіл та лікарень у Херсонській області. Він зазначив, що це пряме позбавлення людей їх конституційного права на повну загальну середню освіту та якісну медичну допомогу: “життя і здоров’я людини і громадянина визнається в нас за Конституцією найвищою соціальною цінністю, а людей фактично позбавляють цього права”. 

Катерина Одарченко підтримала думку Тараса Самборського та пояснила, як саме місцеві ініціативи можуть допомогти зупинити закриття шкіл та лікарень області. 

Місцеві ініціативи допоможуть вийти на рівень Кабміну та Верховної Ради, та відвоювати кошти, що необхідні для утримання шкіл-ліцеїв (10-11 класів) та опорних лікарень у центральної влади: “саме Кабінет міністрів і центральна влада мають забезпечити ці гроші на поширення та, власне, створення гідних умов” – зазначила Одарченко.

Таким чином, через реалізацію місцевих ініціатив жителі Херсонщини матимуть доступ до гідної освіти та якісної медицини на місцях.

Поділитися