Понад 25 000 підписів зібрано ПРОТИ ЗАКРИТТЯ ШКІЛ І ЛІКАРЕНЬ ХЕРСОНЩИНИ

Більше 25 000 жителів Херсонського регіону вже підтримали ініціативу «Національної платформи» за збереження шкіл та лікарень, яку активізувала 2 місяці тому голова партії Катерина Одарченко. Збір підписів продовжується, і жителі Херсонщини активно обговорюють процес  вносячи свої корективи та правки у звернення до влади.

pastedGraphic.png

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомила Катерина Одарченко, лідер  «Національної платформи», що продовжує передвиборчу боротьбу як одна з кандидатів в депутати ВР по 184 округу.

Криза, яка торкнулася соціальної інфраструктури, стала очевидною цього літа, коли були оприлюднені плани Кабміну, в результаті яких з 291 шкіл (11-12 класів) на Херсонщині планують залишити всього 45 і це в регіоні, де живе понад мільйон жителів.

 «І якщо для міст ситуація переформатування шкіл ще прийнятна – каже Одарченко, то сільські школи просто закривають. А діти з сіл фактично позбавляються можливості отримати повну середню освіту, гарантовану Конституцією».

Не менш сумна ситуація і в сфері охорони здоров’я. На 18 громад північної Херсонщини до 2023 року планується зберегти тільки 2 лікарні зі статусом «опорних» – в Бериславі і Новій Каховці. «Жителям віддалених сіл до Бериславської лікарні доведеться подолати до 110 км. Що значно перевищує 60 хвилин на екстрену медичну допомогу, передбачену в законі. Крім того, з закриттям районних лікарень жителів фактично залишають без доступу до лікарів-спеціалістів (хірургів, кардіологів, окулістів)» – підкреслює Катерина Одарченко аналізуючи ситуацію, що склалася.

Тому «Національна платформа» виступила ініціатором збору підписів серед жителів регіону під зверненням до Кабміну з метою надати статус «опорних» ще двом лікарням в Херсонській області.

Крім того Катерина Одарченко звернулася до всіх парламентських політсил з метою підтримати Херсонщину в цей важкий період. В результаті група депутатів від різних партій і об’єднань, серед яких лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, Ганна Скороход «За майбутнє», Сергій Шахов депутатська група «Довіра», Нестор Шуфрич «ОПЖЗ», Роман Костенко «Голос» виступили з аналогічним зверненням.

У найближчій перспективі у Верховній Раді планується подати ряд поправок в закон про бюджет 2022 щодо фінансування соціальної інфраструктури, що безумовно знизить навантаження на місцеві бюджети громад у фінансуванні освітніх закладів та установ охорони здоров’я. 

І «Національна платформа» начолі з Катериною Одарченко буде продовжувати боротьбу за збереження соціальної інфраструктури сіл вже на Центральному Рівні.

Поділитися