Онлайн-конференція на тему «Стратегія розвитку Кривого Рогу»

17 грудня на партія «Національна платформа» провела в онлайн-форматі робочу групу на тему «Стратегія розвитку Кривого Рогу».

В робочій групі прийняли участь представники активної громадськості міста, серед яких також були:

  • Катерина Одарченко, голова партії «Національна платформа»;
  • Артем Панасенко, депутат районної ради;
  • Олена Лещенко, директор ГО «Криворізька фундація майбутнього»:
  • Юрій Коркач, представник ГО «Криворізька фундація майбутнього»;
  • Вадим Іващенко, голова ГО «Кривбас має бути»;
  • Олександр Канібор, учасник АТО, представник ГО «Кривбас має бути»;
  • Тетяна Підпалько, представник ГО «Агенція розвитку «Урбаністичне місто»;
  • Юрій Понькін, голова ГО «Рух без меж», депутат Тернівської районної ради;
  • Лерон Едері, рабин, голова єврейської громади Кривого рогу;

Це вже не перший захід, який «Національна платформа» проводить у Кривому Розі, так Катерина Одарченко, зазначила, що на попередніх робочих групах, Артемом Панасенко була запропонована ідея повертати більшу частину екологічного податку до місцевого бюджету, з метою розвитку та покращення екологічної ситуації у регіоні.

Також, лідер «Національної платформи» сказала, що після реформи централізації, коли більша частина податків залишається у бюджеті міста, у Кривого Рога з’являється можливість більше інвестувати у інфраструктуру.

Тетяна Підпалько, під час дискусії, позначила коло існуючих проблем міста та відзначила необхідність практичного вирішення проблем.

Юрій Понькін, розповів про свій досвід проведення акцій у Кривому Розі. Метою акції було привернення уваги до стану пішохідної інфраструктури міста. Також він нагадав, що відповідно до законодавства, з наступного року всі медичні заклади повинні бути пристосовані під потреби маломобільних громадян. На думку Юрія, для вирішення цієї проблеми потрібно налагодити діалог влади та громадських організацій.

Олександр Канібор, представник ГО «Кривбас без меж», сказав, що головна проблема Кривого Рогу — екологічне становище, адже у місті ситуація з онкологічними захворюваннями дуже тривожна. На думку Олександра, владі та громадськості потрібно налагодити контроль за викидами заводів, також потрібно вирішити ситуацію з виплатами для мешканців міста з метою оздоровлення, що гарантується законодавством. Також, Артем Панасенко, додав, що одним зі шляхів вирішення екологічної ситуації може бути створення місцевої екологічної інспекції.

Лерон Едері, наголосив про необхідність залучення бізнесу до проблем розвитку Кривого Рогу, зокрема створення умов для молоді, яка зараз прагне виїхати з міста. Він також, навів приклад Ізраїлю, коли місцева влада, шляхом створення умов для бізнесу та залучення інвесторів може вирішити будь-які проблеми міста.

Наприкінці дискусії, Катерина Одарченко, зазначила про впровадження місцевих ініціатив, і запросила активних мешканців приєднатись до практичної реалізації ідей з розвитку Кривого рогу.

Відео зустрічі

Поділитися