Національна Платформа — Створення нових сенсів для України

Національна Платформа — Створення нових сенсів для України

Мабуть що все українське суспільство відчуває зараз кризу ідей в політикумі та громадянському суспільстві. Навіть ширше – це криза сенсів, коли немовби в нації пливе  грунт під ногами. У відповідь на цю потенційну загрозу для громадянського суспільства та нації в цілому, ряд представників громадянського суспільства, бізнесу та науки вирішили започаткувати новий проект «Національна платформа».
Згідно слів засновника руху «Нова Українська спільнота»  та бізнесмена Дмитра Герасименка, в українців зараз можуть генерувати нові сенси для держави.  «В основі всього лежать ідеї. Якщо ми користуємося чужими ідеями, то і виходить ситуація, коли 25,5% людей (а це майже все місто Київ), виїхали на заробітки слугувати чужим ідеям та цілям. Отримавши відповідь на національну ідею, ми зможемо себе ідентифікувати, сформувати унікальну націю».

Юрій Сенюк, академік Академії наук України, вважає, що громадянське суспільство має створити дієвий інститут, і такий проект, як «Національна платформа»є можливістю для цього. «У чому неконкурентоспроможність громадянського суспільства України навіть по відношенню до «благенької» держави? У держави є інститути, а в громадянського суспільства їх нема».

Тимур Чмерук – підприємець, партнер міжнародної інвестиційної компанії “Base capital management” наголосив на необхідності розробки рішень для підвищення інвестиційної привабливості України.

 Катерина Одарченко — голова Інституту Демократії та розвитку “Polita”, відомий політичний аналітик, президент Української Ассоціації GR спеціалістів. Ініціатор створення проекту так визначає  мету створення цього проекту «Вона буде створювати передусім змісти, сенси, розробляти стратегію розвитку держави і стратегію по галузях, працювати над національною ідеєю». Пані Одарченко відзначила, що  структура майбутнього руху буде горизонтальною, і не буде мати одного лідера, чи одного донора.Горизонтальність структури вона вважає запорукою успіху розпочатої справи. 

Кого ж проект прагне залучити? 
«Це спільнота передусім свідомих і конструктивних людей, які готові виділити певну кількість часу і ресурсу для майбутнього держави». Саме тому ініціатори в найближчий місяць презентуватимуть у регіонах проект, а саме у Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та Львові.