Зустріч з активом «Національної платформи» Кривому Розі

Зустріч з активом «Національної платформи» Кривому Розі

Нещодавно команда «Національної платформи» відвідала Кривий Ріг та зустрілася з активом політичної сили. Відбулася робоча нарада, де було проаналізовано питання соціальної політики, інфраструктури, місцевого самоврядування. Крім того, було обговорено проблеми і перспективи міста, сформульовано дорожні карти розвитку області загалом та Кривого Рогу зокрема. 

Актив партії «Національна платформа» зауважив такі проблеми свого регіону: в першу чергу екологію, далі – проблеми соціальної та економічної політики. Як відомо, Кривий Ріг одне з промислових міст України. На цей сектор у місті припадає 80% випуску нефінансових підприємств і 53% від загальної кількості працюючих у місті. Зрозуміло, промисловість – рушійна сила міста, однак Кривий Ріг страждає від надмірної кількості промислових викидів. 

Зараз у законодавстві України існує така норма як екологічний податок - обов’язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі. Про те, як зробити цей податок дієвим і стало однією з ключових тем робочої зустрічі. Нині, ті штрафи, які сплачуються за шкідливі викиди, надходять до державного бюджету. Але за логікою, страждає від цього певний регіон, а отже компенсація повинна залишатися на місцях, аби саме місцевий бюджет зміг правильно розподіляти ці кошти- екологічні доплати. Фактично, коли гроші потрапляють до державного бюджету, вони вже не повертаються на місця. 

Крім цього, команда «Національної платформи» обговорювала такі теми:

  • індексація заробітних плат;
  • монетизація міських пільг криворіжців;
  • можливості створення соціальних магазинів у місті;
  • програму муніципальних швидких;
  • механізми безкоштовного (або за зниженою ціною) тестування на COVID-19 для жителів Кривого Рогу;
  • інструменти впровадження політики економічного протекціонізму в регіоні. 

З огляду на це, питання удосконалення мономіст та модернізації промислових регіонів залишається актуальним. «Національна платформа» визначила ключові напрямки реформування у цьому напрямку та активно працює над їх розробкою та ефективним втіленням.