«Національну платформу» не допускають до місцевих виборів

«Національну платформу» не допускають до місцевих виборів

16 вересня 2020 біля ЦВК та Касаційного Адміністративного суду у складі Верховного Суду проходив мінтинг партії «Національна платформа» під назвою “Право бути обраним”. 

Нещодавно «Національна платформа» отримала реєстрацію в органах юстиції та заявила про свої наміри балотуватися на місцевих виборах 2020. Для цього було виконано всі передбачені процедурою дії:  проведено з’їзд,  де було оголошено кандидатів на вибори, подано необхідні документи в ЦВК. Попри це, ЦВК відмовило у реєстрації «Національної платформи» на місцеві вибори, посилаючи на невиконання терміну подачі документів.

«Національна платформа» вбачає у цьому тиск на політичну силу та пряме порушення конституційних норм. Юристи партії подали до суду позов проти ЦВК. На жаль, суд виніс рішення на користь останньої. Команду «Національної платформи» це не зупинило, була подана апеляція на рішення суду. 

Після цього «Національна платформа» вирішила зібрати своїх однодумів, прихильників, членів партії, осередків та просто небайдужих громадян, права яких порушуються. Ця ідея переросла у мітинг «Право бути обраним». Таким чином, «Національна платформа» заявила про свої утиски з боку влади та нагадати їм, що Україна – демократична країна, де у кожного є право обирати та бути обраним.

Нагадаємо, що це не перша спроба перешкоди діяльності партії. Спочатку у Міністерстві Юстиції «Національну платформу» не хотіли реєструвати, на з’їзд партії увірвався невідомий у костюмі Дарта Вейдера та погрожував лідеру Катерині Одарченко. А зараз, коли політична партія активно готується до місцевих виборів, їй відмовляють в участі.

На мітингу були присутні представники Політичної ради партії, регіональних осередків, громадськості та ЗМІ.

Під час виступу лідер «Національної платформи» Катерина Одарченко підкреслила, що за Конституцією України право бути обраним – це право кожного українця, так само як право створити партію. Лідер додала, що «Національна партія» це не єдина політична сила, яка зазнала таких утисків. Вона закликала об’єднуватися інших постраждалих від бюрократичного свавілля політичних партій для активної боротьби проти такої несправедливості.

Юрій Гаврилечко, голова економічного комітету «Національної платформи»,  зазначив що кожній політичній партії потрібно готуватися до різних викликів. «Національна платформа» завжди до них була готова, адже розуміє, що боротьби без ризиків не буває. Партія буде відстоювати свої права та справедливість, заради майбутнього України.

Сергій Білобровенко, голова Житомирського осередку «Національної платформи», зауважив, що підписи було важко було збирати, але все одно вони це зробили і на пів шляху ніхто не зупиниться. ЦВК закликав слідувати демократичним нормам.

Представник ГО «Стоп Корупції» Олександр Омельченко, що завітав на мітинг, висловив підтримку політичної платформи «Національної платформи» та наголосив: «Партія пройшла серйозну боротьбу з Мін’юстом. Неодноразово наголошую, що молодим та реальним партіям потрібно дати дорогу. Національна платформа йде на вибори. Партія  буде перемагати».

Дмитро Марінін, представник Харкова, теж підтримав боротьбу «Національної платформи». Заявив, аби ЦВК перестало перешкоджати діяльності чесної партії.

Через деякий час мітинг «Національної платформи» продовжився. Відбулася «Хода за виборчі права» від ЦВК до Касаційного адміністративного суду, де проходив розгляд апеляційного позову «Національної платформи».

Під будівлею суду також проходила акція. Виступала лідер партії, представники осередків, громадськості та ЗМІ.

Тимур Чмерук, член економічного комітету партії, підкреслив: «За нами не стоять жодні олігархи. Ми доб’ємось свого і на виборах нас будуть сприймати не як черговий політичний проект, а як дієву партію дієвих людей».

Після цього Катерина Одарченко разом з представниками партії намагалися пройти у якості слухачів до зали суду, але їх не пустили, хоча Конституцією України це не заборонено. Також вона спілкувалася з небайдужими киянами та розповідала про тиск влади на нові партії, які мають реальний план дій.

На жаль, результати суду були не на користь політичної сили, однак «Національна платформа» не збирається зупинятися та продовжуватиме боротьбу!