Українська делегація зустрілась у Тель-Авіві зі старшим фінансовим радником KPMG Батією Маркус

Українська делегація зустрілась у Тель-Авіві зі старшим фінансовим радником KPMG Батією Маркус

Ініціатор створення політичної партії "Національна платформа" Катерина Одарченко зустрілась у Тель-Авіві зі старшим фінансовим радником KPMG Батією Маркус, щоб обговорити питання оптимальної податкової політики та як молодим політичним силам сприяти розвитку податкового законодавства в Україні.

KPMG - одна з найбільших в світі мереж, що надають професійні послуги, і одна з Великої четвірки аудиторських компаній. Батія, яка працює в компанії, спеціалізується по податковій політиці Ізраїлю та США. Катерина зустрілась з нею, щоб перейняти досвід Ізраїлю для впровадження його в Україні. 

Катерина та Батія спершу обговорили податок на прибуток. В Україні він високий і, крім того, слабка система фінансового контролю, через що люди ухиляються від сплати податків. В Ізраїлі ж існує спеціальна шкала, яка має назву прогресивної, тобто зі збільшенням доходів збільшується відсоток прибуткового податку. 

Також Катерина та Батія торкнулися питання оподаткування компаній. Одарченко розповіла про сумний досвід України: оптимізація оподаткування, фейкові договори, тощо. В Ізраїлі все працює іншим чином, оскільки тут є спеціальні компанії, які стимулюють бізнес, особливо - інноваційний, на розвиток якого передбачені гранти. Разом з тим, є державні регулятори, які дуже чітко визначають, що є інноваційним бізнесом, а що ні. У випадку махінацій можна бути оштрафованим або ув'язненим на строк до 7 років.

Третьою важливою темою, що обговорювали під час зустрічі, була спеціальні економічні зони та індустріальні парки. Знов ж таки, сумний досвід України  у цьому плані - спеціальні економічні зони у нас використовувалися здебільшого для махінацій та шахрайства. В Ізраїлі усе дуже сильно регламентовано та регульовано. Тут є спеціальні комісії, які визначають за міжнародними стандартами роботу підприємств, тому вони просто технічно не можуть бути фейковими. 

Треба розуміти, що головний ресурс Ізраїлю це не вугілля чи дерево. Це люди. І для держави вкрай важливо зберегти та направити у вірному напрямку інтелектуальний потенціал. Для України пані Батія порадила розвивати промислові зони, бо наша країна, на відміну від Ізраїлю, має великі різноманітні ресурси. 

Також у рамках економічної програми “Національної платформи” обговорювали державний протекціонізм. В Ізраїлі він має місце бути, але, приміром, підтримка національного виробника відбувається разом з паралельною системою підтримки експорту, що дозволяє виробляти більш якісну продукцію, бути більш конкурентоспроможними на зовнішніх ринках.

Політична партія “Національна платформа” та її лідер Катерина Одарченко і надалі проводитиме міжнародну діяльність, щоб переймати для України найкращий досвід успішних країн, і запрошує до співпраці всіх активних громадян, хто хоче розвивати нашу Батьківщину.