Депутати ізраїльського Кнесету готові передавати Україні досвід

Депутати ізраїльського Кнесету готові передавати Україні досвід

Під час робочого візиту делегації “Національної платформа” до Ізраїлю ініціатор створення політичної партії Катерина Одарченко провела низку зустрічей з депутатами  Кнесету від партії “Наш дім Ізраїль”. Зокрема, під час зустрічі з депутатом Ізраїльського Кнесету Євгенієм Совою були обговорені плани створення дорожніх карт щодо розвитку української економіки, судової і податкової систем, фінансового контролю, реального розподілу гілок влади. 

Євгеній Сова народився і зростав в Україні, навчався в Бар-Іланському університеті, отримав перший ступінь з політології і другий - з політичної журналістики. Політик цікавиться ситуацією в Україні, добре розуміє проблеми нашої країни та вболіває за майбутнє своєї малої батьківщини. 

Катерина Одарченко під час зустрічі з паном Совою  обговорила низку питань щодо використання ізраїльського досвіду в різних сферах для України.   

Євгеній Сова є відомим ізраїльським політичним журналістом, з урахуванням власного досвіду він наголосив на важливовму значенні розвитку вільної та незалежної преси в Україні, як об’єктивного чинника розвитку демократії та інструмента контролю громадянського суспільства. На його думку, якісна і об’єктивна політична журналістика сприяє формуванню політичної системи, в якій політики і партії працюють в конкурентному середовищі, дотримуючись принципів прозорості та підзвітності суспільству і своїм виборцям.  

На думку пана Сови, важливим чинником економічного успіху Ізраїлю є забезпечення юридичних гарантій інвесторам і безумовних гарантій вкладникам банків. Завдяки акумулюванню коштів в банківській системі, економіка отримує необхідний фінансовий ресурс для проведення досліджень, інноваційного розвитку підприємств, впровадження новітніх технологій як у промисловості, так і в аграрному секторі. Це вкрай важливий чинник розвитку економіки. 

З огляду на це, в Україні необхідно предметно розглянути питання облікової ставки НБУ, як індикаторного показника реальної вартості кредитних ресурсів, а також ролі, наглядових і контрольних функцій регулятора банківського сектору. Одним із головних напрямів його діяльності має стає сприяння сталому економічному зростанню країни.    

Катерина Одарченко під час зустрічі зазначила, що для України може бути надзвичайно корисним досвід Ізраїлю та ізраїльських депутатів з українським корінням, які вболівають за майбутнє України, готові надати всебічну підтримку і сприяння нашій державі в розвитку сучасних інституцій, побудові успішної економіки та медійного ринку.