БУТИ ПОЧУТИМИ: «НАЦІОНАЛЬНА ПЛАТФОРМА», ЯК ІНІЦІАТИВА ГРОМАДСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

БУТИ ПОЧУТИМИ: «НАЦІОНАЛЬНА ПЛАТФОРМА», ЯК ІНІЦІАТИВА ГРОМАДСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Вже давно для громадянського суспільства є нагальною потреба почати виробляти стратегічну візію та починати впливати на владу з метою впровадження змін у різних аспектах суспільного життя. Саме  як відповідь на цей комплекс наболілих питань був започаткований проект «Національна платформа», який був презентований у Києві 15 травня. 

Це зокрема стосується наприклад такого питання, як рівність чоловіків і жінок. Так, Вероніка Мудра — голова правління українського представництва міжнародної організації «Біла Стрічка (White Ribbon)», спікер міжнародної платформи TEDxWomen, під час презентації проекту зазначила:

«Якщо громадський сектор хоче бути почутими на державному та міжнародному рівні, єдиний спосіб – об’єднувати експертів і професіоналів по різних галузях, проводити серії публічних консультацій, створювати адженди, які можуть потім бути реалізовані владою», та підкреслила, що досягнення рівноправ’я це ключ до зростання економіки, згідно  дослідження  Інституту McKinsey.
 Один з ініціаторів проекту, Катерина Одарченко, голова Інституту Демократії та розвитку “Polita”, відомий політичний аналітик, президент Української Ассоціації GR спеціалістів, засновник міжнародної консалтингової компанії SIC group, зазначила, кого в першу чергу шукають ініціатори проекту. «Це спільнота передусім свідомих та конструктивних людей, які розуміють, що готові виділити певну кількість часу та ресурсу для майбутнього держави».

Згідно слів пані Одарченко, Створення змістів – це те, на в першу чергу націлений проект «Національна платформа». «Чому конструктивним людям варто долучатися до цього проекту? По-перше, тут можна реалізувати свої амбіції в служінні державі. По-друге, показати свої профільні позиції. По-третє, бути почутим на рівні медіа. Говорити мають люди, скажімо, з Миколаївської чи Черкаської областей, які дійсно розуміють ситуацію,. «Національна платформа» залучатиме таких людей, щоб вони могли конструктивно формувати стратегію розвитку держави», — сказала Одарченко.

Тому цілком зрозуміло, що проект буде презентовано в регіональних центрах по всій країні – Харків і Запоріжжя, Дніпро, Одесса та Київ протягом найближчого місяця для ознайомлення з проектом представників громадськості та залучення їх до діяльності робочих груп.