Світовий банк готовий підтримати інвестиційні проекти в Україні

Світовий банк готовий підтримати інвестиційні проекти в Україні

У березні 2020 року пройшов експертний форум "Діалог про майбутнє: Україна — США"

У Вашингтоні протягом березня відбувся двосторонній українсько-американський експертний форум “Діалог про майбутнє: Україна-США”, який організували Інститут демократії та розвитку “Polita”, а також консалтингова компанія SIC Group Ukraine.

Відбувся ряд продуктивних зустрічей з представниками американського істеблішменту та української делегації, під час яких представники сторін обговорили найактуальніші питання взаємодії у політичній, економічній, торгівельній та інших площинах.

З української сторони у зустрічах брали участь і представники команди політичної партії "Національна платформа": Катерина Одарченко — відомий український політичний експерт, президент Інституту демократії та розвитку “Polita”, засновник SIC Group Ukraine, ініціатор створення політичної партії “Національна платформа”, яка була модератором зустрічей; підприємець, спеціаліст із залучення іноземних інвестицій та співзасновник партії — Тимур Чмерук; депутат міської ради Кривого Рогу VI скликання, регіональний лідер партії — Сергій Смєлий.
Під час зустрічі з провідним спеціалістом Світового банку Прасаною Лал Дас та службовцями Міжнародної фінансової корпорації відбулася продуктивна дискусія щодо основних тенденцій сучасного економічного розвитку в світі, органічного поєднання національних економічних інтересів, взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями, а також розвитку політичних партій в Україні в контексті інституційної модернізації українського політикуму.

Катерина Одарченко на зустрічі з фінансистами описала розвиток політичних сил в Україні, основні очікування виборців в економічній, політичній та соціальних площинах. За її словами, в Україні нині високий суспільний запит на політичну силу, яка в своїх програмних цілях ставить за мету залучення іноземних інвестицій для розвитку сучасних інноваційних виробництв, створення нових робочих місць саме в Україні, прийняття дієвого Інвестиційного Кодексу, а також політику економічного протекціонізму.

Одним із важливих програмних принципів партії “Національної платформи” є всебічна підтримка національного виробника, сприяння українському експорту та впровадження політики економічного протекціонізму. Ці принципи продиктовані реальним станом української економіки та її конкурентоспроможністю на глобальному ринку. Ми відкрито заявляємо, що будемо відстоювати національного виробника як у промисловому, так і в аграрному секторах.

Розумний економічний протекціонізм полягає у розширенні ринків збуту продукції для українських товарів. Це має бути складова державної політики.

Також, особливу увагу Катерина Одарченко звернула на розвиток українського фермерського господарства за зразком Південної Кореї, - високоефективного товарного виробництва аграрної продукції, яка користуватиметься попитом як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Створення чіткої стратегії розвитку сільської інфраструктури та втілення її в життя. Командою партії "Національна платформа" розробила ряд чітких кроків необхідних для поліпшення економічної ситуації в українського аграрного секторі в усіх регіонах. Ключовими моментами тут є розвиток малого та середнього фермерства. Цілком реально досягти цієї мети за допомогою стимулювання та надання дотацій середньому аграрному виробництву. Важливим аспектом також є створення державних програм розвитку, які будуть підтримувати сільську інфраструктуру, а також захист сільськогосподарських земель від неефективної та шкідливої для них експлуатації. Тільки піклуючись про середніх та малих фермерів можливо досягнути значного економічного зростання в аграрній галузі.

Катерина Одарченко поцікавилася в представників Світового банку, як рівень розвитку політикуму в різних країнах впливає на налагодження ефективного співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та збільшення рівня інвестицій і реалізацію спільних економічних проектів.

Аналітики Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації зазначили, що програмні цілі політичних сил різних країн мають різні пріоритети. Для української економіки, що класифікується як економіка, котра розвивається, необхідне якісне налагодження діалогу на урядовому та інших рівнях, зокрема політичному, для розробки і реалізації спільних проектів. Політична підтримка таких проектів на національному рівні значно зменшить час, необхідний для розгляду, погодження і ухвалення спільних проектів.

Учасник української делегації, підприємець і співзасновник політичної партії "Національна платформа", член Правління Української асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів, керівник низки проектів із залучення іноземних інвестицій в Україну Тимур Чмерук під час дискусії наголосив, що інвестиційний клімат і нормативне середовище в Україні часто змінюються, залежно від політичної кон’юнктури.

Наприклад, в Україні можливий перегляд “зеленого тарифу” — спеціальної закупівельної ціни електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії. Розцінки на зелену електроенергію встановлені в розмірі 0,15-0,18 євро за кожен кВт електроенергії. Можливий перегляд тарифів стане очевидним сигналом інвесторам про те, що будь-які правила і умови можуть бути змінені.

Зважаючи на це, надзвичайно важливим питанням для розвитку економіки є політична інституційна стійкість, що сприятиме розвитку ринкових відносин і розширенню можливостей для залучення інвестицій. Додаткові інвестиції дають змогу розширювати внутрішнє виробництво, створювати нові робочі місця, забезпечувати зростання виробництва продукції з високою доданою вартістю і відрахування податків до бюджету.

У цьому контексті політична партія "Національна платформа" пропонує Україні нову модель інвестиційно-інноваційного розвитку, проведення політики розумного державного протекціонізму, розвитку власного промислового і аграрного виробництва, захисту національних економічних інтересів.

Прасана Лал Дас у свою чергу сказав, що значною мірою обсяг залучених інвестицій залежить від інституційних умов, створених урядом, незмінністю законодавства на етапі окупності вкладених інвестицій, гарантованого захисту прав власності інвестора. Зміна правил під час реалізації інвестиційного проекту сигналізує інвесторам про те, що середовище нестійке, а рівень ризиків капіталовкладення високий.

Член української делегації, депутат міської ради Кривого Рогу VI скликання Сергій Смєлий під час зустрічі розповів про економічне значення нових політичних сил в Україні з точки зору економічного розвитку країни.

За його словами політична партія "Національна платформа" матиме широку підтримку в промислових регіонах країни, оскільки виборці зацікавлені в політичному представництві власних інтересів в радах різних рівнів для залучення додаткових інвестиційних коштів в економіку, оновлення основних виробничих фондів, впровадження програм енергоефективності, зростанні конкурентоспроможності економіки країни як в промисловому, так і в аграрному секторах. Сергій Смєлий також підкреслив, що для української економіки дуже важливою є ефективна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями.

Прасана Лал Дас сказав, що Світовий банк розглядає програми співпраці на національному рівні лише за критеріями обґрунтованості та ефективності використання коштів. Тому найважливіше – це правильно провести аналітичну роботу, визначити пріоритети і конкретні цілі по кожній програмі співпраці. Світовий банк ставить на меті поліпшення умов для функціонування бізнесу і економічного зростання кожної країни. Отже, Україна має визначити такі пріоритети і обґрунтувати їх для прийняття рішень. Будь-яка підтримка таких рішень на політичному рівні буде корисною для розвитку країни.