Зустріч економічного комітету партії "Національна платформа"

Зустріч економічного комітету партії "Національна платформа"

6 листопада відбулася зустріч комітету партії "Національна платформа". Економічний експерт Юрій Гаврилечко, голова комітету з питань житлово-комунального господарства Олег Попенко і підприємець Денис Костенко зібралися для розробки економічної стратегії партії в питаннях облаштування регіонів.

У нашій країні в даний час триває процес децентралізації. Але він йде адміністративними методами і зовсім не торкається питань фінансування регіонів. 

Що потрібно зробити, щоб у регіонів було більше грошей?

1. Ліквідувати офіс великих платників податків. Ми вважаємо, що будь-яке підприємство (не тільки велике) має платити податки там, де воно фізично працює, а не де воно зареєстровано. Неправильно, коли газ видобувається в Полтавській області та псує екологію регіону, а екологічний та інші податки надходять до Києва.

2. Мережеві компанії повинні поділитися на регіональні філії та кожна філія повинна бути зареєстрована в тому регіоні, де вона працює. Таким чином місцева влада зможе через місцеву податкову контролювати надходження до місцевого бюджету акцизів.

3. Розвиток системи індустріальних парків. Згідно із законом вони вже є, але супутніх законопроектів - які дозволять їм отримувати податкові пільги, преференції, а також гарантії того, що місцева влада надасть майбутнім інвесторам не тільки шматок землі, а й інфраструктуру для роботи: дорогу, електроенергію, водопостачання - цього поки немає.

4. Вирішення питань муніципальних ринків. Ми пропонуємо сформувати їх по одній загальній моделі - МАФ-хаб. Місто або смт за свої гроші організовує цивілізований ринок - будівлю з охороною, туалетом, електроенергією, паркуванням, організацією робочих місць для дрібних підприємців. Також розглядається виділення коштів на транспортування МАФів на територію ринку.

В результаті ми отримуємо територію, де можуть працювати місцеві дрібні підприємці. Де навколишні фермери можуть мати точку для продажу своєї продукції або реалізовувати її через місцевих підприємців. У цих же МАФ-хабах може продаватися продукція місцевих дрібних виробництв, в якій не зацікавлені великі мережі. Таким чином ми вирішуємо декілька завдань:

● зберігаємо систему ринків;

● упорядковуємо їх роботу;

● робимо їх більш екологічними, безпечними і контрольованими;

● даємо можливість дрібному і середньому бізнесу продовжувати свою роботу;

● на тій же одиниці площі створюється більша кількість робочих місць, ніж в супермаркеті, що дасть вигоду регіону, тому як кожен підприємець сплачуватиме податки в місцевий бюджет

5. Зміна тарифної політики. По-перше, тарифна політика повинна формуватися на місцях, але при цьому відбуватися під контролем центральної влади. По-друге, тарифна політика повинна бути сформована на засадах компенсаторних рішень. Що дозволить ЖКГ-послугам стати більш доступними для більшості українців.

6. Політика держави повинна бути змінена на принцип "забороняєш - пропонуй". Наприклад, якщо ми забороняємо роботу ФОПам другої групи, ми повинні пропонувати їм щось натомість. Якщо ми закриваємо районну лікарню, ми повинні забезпечити функціонування іншого медичного пункту. "Забороняєш - пропонуй" повинен стати основним принципом роботи держави.

https://www.facebook.com/platforma.in.ua/