«Національна платформа» провела робочу група з розвитку Тернопільщини

За ініціативою політичної партії «Національна платформа» пройшла конференція з обговорення стратегії розвитку Тернопільської області. Учасники півторагодинної онлайн-конференції висловили свої думки щодо існуючих проблем в області та запропонували шляхи їх вирішення.

 

У робочій нараді взяли участь керівник партії «Національна платформа» Катерина Одарченко, інвестиційний консультант, розробник стратегії залучення і супроводу інвесторів та грантових коштів для Тернопільської області Володимир Василевський, ініціатор і координатор соціальної ініціативи «Єднання поколінь», голова громадської організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна» Ольга Гордієнко, заступник голови Бережанської ОТГ, ініціатор створення Центру з підтримки малого підприємництва у Бережанах Володимир Урдейчук та перший заступник голови Бережанської міської ОТГ Марія Лук’янова.

Робоча група мала на меті сформулювати стратегію розвитку Тернополя і області в різних сферах. Зокрема, учасники дискусії обговорили проблеми залучення інвестицій, стан інфраструктури у містах і селах та план розвитку сільської місцевості в області.

За пропозицією Катерини Одарченко учасники робочої групи надали свої оцінки стану справ в області у різних секторах, окреслили ключові проблеми Тернопільщини та запропонували шляхи їх вирішення.

Ольга Гордієнко поскаржилася на надмірні бюрократичні перепони, які виникають під час реалізації громадських ініціатив.

Інвестиційний консультант Володимир Василевський головною перешкодою для розвитку Тернопільщини назвав політизацію і кулуарність ухвалення рішень.

 

«За рівнем іноземних інвестицій наша область займає останнє «почесне» місце. З 2018 року ситуація трохи покращилася, але не завдяки, а всупереч органам влади. На рівні області ми відчуваємо, що принципи прийняття рішень посадовцями відбуваються на рівні «я з тим пісню співав», «я з тим фотографувався», «а той – креатура прем’єр-міністра», – окреслив він стан справ Тернопільщини в економічній сфері.

Василевський переконаний: плачевну ситуацію в області можна пояснити низьким рівнем кваліфікації кадрового складу місцевих органів влади та поступливістю чиновників перед центральною владою, коли необхідно відстоювати економічні інтереси регіону.

«Коли з нашої області інвестор переводить 50 мільйонів доларів у Київ чи один мільйон доларів у Львів, голова ОДА мовчить, хоча мав би щось робити», – розповів він.

Володимир Урдейчук погодився з Василевським, що першопричина поганого інвестиційного клімату області в надмірній політизації процесів. За його словами, між інвесторами і місцевою владою часто виникають конфлікти через небажання останніх розуміти логіку реалізації інвестиційних проектів.

Даючи оцінку стану житлової та інфраструктурної сфер, Урдейчук визнав, що Тернопільщина поступається навіть сусіднім регіонам – Львівщині та Івано-Франківщині.

 

Зміну ситуації з низьким рівнем інвестицій Володимир Урдейчук бачить у роботі з місцевими депутатами і трансформації їхнього світосприйняття.

«Зміни можливі зі змін у правовому полі. У першу чергу, нам необхідно працювати з депутатами, щоб вони не чинили нам опір. Шикарний приклад – Львів, коли конкуренти з різних партій змогли організуватися і голосувати за місцеві ініціативи. Депутати мають усвідомити свою відповідальність перед громадою, вони повинні приймати важкі рішення, які не дають швидких результаті», – переконаний він.

Марія Лук’янова вважає, що ситуація піде на поправку, якщо місцевих депутатів переконати у необхідності перейматися, перш за все, дохідною частиною бюджету, а не видатковою.

Учасники робочої групи також оцінили якість життя у Тернополі і Бережанах за критеріями Mercer. Міста отримали доволі низькі оцінки від усіх учасників онлайн-зустрічі за більшістю сфер життя.

Катерина Одарченко поділилася з учасниками зустрічі досвідом «Національної платформи» щодо реалізації місцевих ініціатив. Лідер «НП» детально розповіла, як партія реалізовує ініціативу з встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках.

Учасники конференції домовилися провести ще одну зустріч, на якій складуть план вирішення інших болючих проблем Тернопільщини.

Р.s. Рейтинг Mercer оцінює міста з кращою безпекою на основі внутрішньої стабільності, злочинності, ефективності правоохоронної діяльності та відносин з іншими країнами. Міста оцінюються за 39 факторами, зокрема за політичною, економічною, екологічною, особистою безпекою, охороною здоров’я, освітою, транспортом та іншим факторам суспільних служб.

 

 

 

 

 

Поділитися