«Національна платформа» обговорила тренди партійної роботи з депутатами Кнессету (Ізраїль)

У січні 2019 року члени партії «Національна платформа» зустрілися з депутатами Кнессету та обговорили секрети успішного партійного будівництва та якісного розвитку економіки Ізраїлю. Іноземні колеги дали поради Україні як досягти стрімкого економічного розвитку Україні.

Згідно з представником партії «Наш Дім – Ізраїль» Марком Іфраїмовим, більшість політичних партій Ізраїлю  беруть свій початок саме на місцевому рівні: із муніципальних проектів, які безпосередньо пов’язані з практичними питаннями розвитку міської інфраструктури, комунікацій, транспорту. Фактично, частина партій країни, включно  з політсилою «Наш Дім – Ізраїль», діють на місцях, а будь-які глобальні проекти та цілі розпочинають з регіонів.  Через лобіювання інтересів жителів конкретного муніципалітету, політична партія говорить показує готовність до ефективну роботу зі створення нових робочих місць, розвитку інфраструктури, субсидування місцевих програм.

По суті, така діяльність здійснюється прозоро і лежить повністю під контролем громадськості. Завдяки цьому політична партія набуває авторитет і розширює свою електоральну базу. Здібні й талановиті політики,, які мають підтримку виборців на місцях, за списком партії висуваються кандидатами в депутати на загальнонаціональному рівні і стають депутатами на законодавчому рівні. Такі представники політичної партії можуть претендувати в Ізраїлі на міністерські посади за партійною квотою при формуванні коаліційного складу уряду.

Варто закцентувати увагу на тому, що схожим принципом у роботі і керується «Національна платформа». Зокрема, одним з основних напрямків роботи української політсили є механізм реалізації місцевих ініціатив методу прямої демократії, який реально застосовується в європейських країнах для захисту інтересів народу. Місцева ініціатива зі встановлення Iндивідуальних теплових пунктів (ІТП) для кожного будинку – це ніщо інше, як можливість зменшити суми за опалення до 40%.

Депутат партії «Наш Дім – Ізраїль», відомий журналіст Євгеній Сова на зустрічі з представниками «Національної платформи » закцентував увагу на економічному розвитку Ізраїлю. На думку іноземного політика, секрет цього полягає в забезпеченні юридичних гарантій інвесторам та безумовним гарантіям вкладникам банків. Завдяки акумуляції коштів в банківську систему, економіка Ізраїлю отримує необхідні фінансові ресурси для розвитку малого та середнього бізнесу, а також  як в промисловості, так і в аграрному секторі. Це вкрай важливий фактор розвитку економіки. Враховуючи це, Україні необхідно предметно розглянути питання облікової ставки НБУ, як індикаторного показника реальної вартості кредитних ресурсів, а також ролі, наглядових і контрольних функцій регулятора банківського сектора. Одним з головних напрямків його діяльності має стає сприяння стійкому економічному зростанню країни.

Голова партії «Національна платформа» Катерина Одарченко відзначила, що досвід Ізраїлю є надзвичайно корисним для України, так як він є прикладом того, що робота справжньої політсили завжди розпочинається з діяльності на місцях. Також українська політикиня закцентувала увагу на тому, що ізраїльські колеги відкриті до співпраці та допомоги у розвитку в Україні дієвих політичних інститутів та побудові успішної економіки.

Поділитися