Лідер «Національної платформи» Катерина Одарченко провела зустріч з державним прокурором ОАЕ Абдуллою Алджефрі

Лідер партії «Національна платформа» Катерина Одарченко провела зустріч зі старшим державним прокурором Абдуллою Алджефрі з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Абдулла Алджефрі – старший державний прокурор у судовому департаменті Абу-Дабі, радник з оцінювання якості професійних навичок, співзасновник арабської системи електронного навчання Najah Train.

У ході онлайн-зустрічі Одарченко та Алджефрі говорили про історію успіху Об’єднаних Арабських Еміратів. Алджефрі розповів, завдяки яким реформам в освітній, медичній, судовій, економічній сферах ситуацію в ОАЕ вдалося змінити на краще.

За словами Абдулли Алджефрі, одна з причин, чому Емірати стали успішними, – довіра і повага громадян до влади. Коли уряди не йдуть і приходять, можна планувати довгострокову стратегію розвитку держави на 40-50 років наперед, переконаний він. При цьому Абдулла відзначив, що в ОАЕ для жінок немає обмежень щодо можливі працювати на державній службі, а наразі уряд складається на 40% з жінок.

Катерина Одарченко відзначила, що справді важливо, аби політики керувалися візією змін, а не будували свою карєру на протистоянні з опонентами.

Важливими факторами для розвитку в Еміратах таких успішних бізнес-хабів як Дубай Алджефрі назвав диверсифіковану економіку, сприятливий інвестиційний клімат, розвинену інфраструктуру, сприятливу екосистему та ряд важливих реформ, які були проведені в різних галузях.

Абдулла Алджефрі переконаний, що розвиток держави неможливий без людського ресурсу. Саме тому влада країни приділяє дуже багато уваги освітній сфері.

В ОАЕ лідерами у сферах люди стають завдяки хорошій освіті. В Еміратах чудово організований навчальний процес, який відрізняється від освітніх процесів у більшості держав світу. У багатьох країнах найкращі школи – приватні, тоді як в ОАЕ найвищі стандарти навчання у державних закладах.

Катерина Одарченко разом колегою обговорила напрацювання «Національної платформи» щодо впровадження страхової медицини в Україні. Абдулла Алджефрі погодився, що страхова медицина дозволить підвищити якість надання медичних послуг.

Алджефрі розповів, що в ОАЕ дуже якісна медицина саме завдяки медичному страхуванню, яке поширюється на всіх громадян. Навіть під час пандемії коронавірусу медична система держави справляється з викликами. Країна активно переймає найкращі практики медичних закладів США, Великобританії та залучає кошти для будівництва міжнародних спеціалізованих лікарень.

Окрім освітніх і медичних реформ, Катерина Одарченко та Абдулла Алджефрі поговорили і про судову систему. Одарченко розповіла, що в українських судах є корупція, через що люди не довіряють судовій системі.

За словами Абдулли Алджефрі, на початковому етапі судової реформи в ОАЕ більшість суддів були з Єгипту, Судану, Марокко, Йорданії. Україні він запропонував піти схожим шляхом, запрошуючи суддів з-за кордону.

Перед тим, як розпочинати судову реформу, важливо мати цілісне бачення запланованих змін, відзначив Алджефрі. При цьому, за його словами, для запуску реформи не підійде досвід будь-якої країни. Для початку потрібно зрозуміти причини, чому люди не довіряють судам. Тому немає легких рішень, які можна зробити по алгоритму.

Абдулла Алджефрі відзначив, що в ОАЕ ніхто не може займати ту чи іншу посаду у судовій системі, якщо немає відповідної освіти. На його думку, реформу суддів варто розпочинати з пілотного проекту. Для початку можна інвестувати у декількох висококваліфікованих правників, запросити їх з інших держав і доручити проаналізувати судову систему в Україні.

Лідер «Національної платформи» та Абдулла Алджефрі завершили зустріч обміном думок, які інвестиційні проекти між ОАЕ і Україною варто розвивати у майбутньому. Одарченко і Алджефрі домовилися продовжувати діалог задля обміну корисним досвідом у питаннях державотворення.

Поділитися