Конференція “ДОВИБОРИ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПО 184 ТА 197 ВИБОРЧИХ ОКРУГАХ”

Конференція “ДОВИБОРИ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПО 184 ТА 197 ВИБОРЧИХ ОКРУГАХ”

pastedGraphic.png

19 жовтня 2021 року у Києві пройшов круглий стіл на тему “Довибори до Верховної Ради України по 184 та 197 виборчих округах”, на якому зібралися провідні політичні експерти українського медіа-простору. 

Під час професійної дискусії  було обговорено перебіг виборчих кампаній в сенсі їх тематичної та соціологічної складових, а також інструменти виборчої кампанії, що застосовуються кандидатами в ході боротьби. Особливу увагу було привернено обговоренню нових методів, зокрема, механізму місцевих громадських ініціатив, що використовуються у країнах розвиненої демократії. Саме їх застосувала Катерина Одарченко у виборчій кампанії вирішуючи кризу соціальної інфраструктури сіл на Херсонщині.

Олег Саакян, засновник платформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію”, зазначив на актуальності і змістовної наповненості передвиборчої кампанії “Національної платформи”. «Саме проблематика соціальної інфраструктури, над збереженням якої бореться Одарченко на Херсонщині, потребує особливої уваги» – зазначив український дослідник.

Ігор Чаленко закцентував увагу на доцільності впровадження методів прямої демократії під час проведення передвиборчої кампанії, зокрема, і місцевих ініціатив. Стосовно боротьби Катерини Одарченко ПРОТИ ЗАКРИТТЯ ШКІЛ ТА ЛІКАРЕНЬ, відомий експерт зазначив наступне: «представники команди “Національної платформи” “розгорнули потужну адвокаційну кампанію в межах всієї України для того, щоб відстояти кількість опорних лікарень та шкіл. Але я вважаю, що завдяки передвиборчому процесу, така місцева ініціатива гарантовано досягне свого успіху саме у Херсонській області”. 

Політичний експерт Вадим Трюхан зазначив, що в Одарченко на 184 окрузі йде реальна робота, а слова – підкріплені діями. А за словами відомого політолога Олександра Кочеткова, Катерина Одарченко – сильний кандидат, проте вона може мати перешкоди через недобросовісні дії конкурентів. Експерт зазначив: “Ці довибори в Раду є проекцією того, що відбувається в країні в цілому. Наші люди продовжують сподіватися і чекати нових осіб, які не заплямовані схемами, корупцією та справами «великої влади» і одночасно володіють позитивним досвідом держуправління”.

Голова “Національної платформи” Катерина Одарченко у ході дискусії пояснила методи боротьби на цьогорічних виборах на 184 виборчому окрузі: «Ми активізуємо громаду боротися спільно за додаткові опорні лікарні, за додаткове фінансування шкіл із державного бюджету. І також презентуємо власну програму на зустрічах з людьми. Ми спілкуємося у дворах і громадах, пояснюємо, як має працювати кожен наш законопроєкт, який ми просуваємо. Це і державна страхова медицина, і підтримка малого фермерства та створення нових робочих місць. Також питання впровадження відповідальності аграріїв перед пайщиками за збереження землі і підвищення вартості оренди паїв. Усе це детально пояснюємо, тому наші зустрічі несуть не лише агітаційну функцію, але й функцію просвітницьку»

Поділитися