Інтерв’ю Катерини Одарченко європейському виданню EU Reporter

Відоме європейське інтернет-видання взяло інтерв’ю у лідера нової української політичної партії “Національна платформа” Катерини Одарченко. Питання були пов’язані з розвитком міжнародної співпраці з ЄС та США, можливим об’єднанням з Європейською народною партією і особливостями партійного будівництва.

Джерело: https://www.eureporter.co/world/ukraine/2021/03/10/new-political-party-in-ukraine-aims-to-forge-close-eu-and-us-links/

Український переклад:

Більшість політичних партій в Україні вважаються олігархічними і є небагато демократичних політичних сил, які не співпрацюють з олігархами. Це відверте визнання Катерини Одарченко – лідера “Національної платформи”, нової політсили в Україні. Під час візиту у Брюссель EU Reporter запитав її про нову партію у інтерв’ю, включаючи питання про мету приєднання до ЄНП, пише Мартін Бенкс.

– Ви достатньо успішний підприємець, який займається консалтингом. Чому ви раптом вирішили змінити своє життя і взялися за будівництво партії?

– Я тривалий час працювала у політичному консалтингу, а тому добре знаю українську політичну кухню. В українській історії були періоди авторитарного управління і революцій, учасницею яких я була. Але на даний момент ситуація нітрохи не краща. Непрофесіоналізм нової влади може бути ще небезпечнішим, ніж відкрита форма тиску на бізнес чи порушення прав людей. Я могла поїхати працювати за кордон, але прийняла рішення будувати політичні інституції в Україні та вкладати свої ресурси і час у роботу над партією.

– Більшість партій в Україні називають олігархічними. Ви також співпрацюєте з олігархами?

– Без фінансової підтримки олігархів в Україні справді важко зареєструвати партію. Більшість українських партій не реєструються, як прописано у законодавстві. Зазвичай, вони купують готові документи і роблять ребрендинг партії. Навіть правляча партія «Слуга народу» не збирала підписи, а просто перекупила документи в іншої партії.

Для реєстрації «Національної платформи» ми пішли абсолютно законним шляхом. Ми зібрали 14 тисяч підписів громадян і робили це максимально публічно. На шляху до реєстрації від нас вимагали хабарі, але ми подолали всі перепони чиновників і отримали у серпні 2020 року свідоцтво про реєстрацію.

– Ви проводите чимало часу у США. З якою метою відвідуєте Штати?

– У США ми працюємо з нашими партнерами. З нами діляться своїм досвідом американські організації, які займаються розвитком демократії і захистом прав жінок. Я говорю не про грантові програми, а про програми, які ми самостійно вибудували з громадськими організаціями у США. У ході останнього візиту до США наша делегація зустрілася з офісами 12-х конгресменів і сенаторів. Ми обговорювали пріоритети співпраці з Україною, зовнішньополітичну допомогу, боротьбу з корупцією, розвиток малого і середнього бізнесу в Україні та розповіли про своє бачення реалізації цих програм.

– Ви також спілкуєтеся з політиками з ЄС. Про що ваші розмови?

– Предмет нашого спілкування завжди відкритий. Ми прагнемо інтегруватися і бути частиною Європейської народної партії, тому ведемо з ними конструктивні переговори. Ми обмінюємося досвідом, пишемо дорожні карти реформ і програми розвитку жіночого лідерства, обговорюємо ідеї з легалізації лобізму в Україні. Наші комунікації є продуктом місяців, а то й років таких зусиль.

– Програма вашої партії розписана на 54-х сторінках. Розкажіть, хто писав вашу програму?

– Нашу програму ми розробляли за європейським зразком. Вона є дорожньою картою розвитку кожної з галузей. Програма розроблялася комітетами партії, до яких входять дуже кваліфіковані фахівці у своїх сферах. Також на обговорення запрошувалися експерти, колишні політики, практики, які, не будучи членами партії, допомагали нам писати програму. Саме тому документ вийшов обємним і змістовним.

Читайте також:
Зустріч
з депутатом Європейського парламенту Мікулашем Пексою
Зустріч з американським лобістом – Натаном Гілом
“Національна платформа” представила місцеву ініціативу

Слідкуйте за оновленнями:

Національна платформа” у Facebook

Катерина Одарченко у Facebook

Поділитися