Економічний протекціонізм — програмний принцип партії

Одним із важливих програмних принципів “Національної платформи” є всебічна підтримка національного виробника, підтримка українського експорту та впровадження політики економічного протекціонізму. Ці принципи продиктовані реальним станом української економіки та її конкурентоспроможністю на глобальному ринку.

За методикою Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в минулому році в глобальному індексі економічної конкурентоспроможності Україна посіла 83-місце серед 140 країн. Це пряме свідчення того, що Україна є малою відкритою економікою, яку вже випереджають 82 країни.

Під час нещодавньої презентації політичної партії “Національна платформа” в Києві фундатор створення партії Катерина Одарченко слушно наголосила, що економічний успіх країни залежить від активної участі компетентних і відповідальних фахівців, які мають не лише відповідні здібності, а й оперують необхідними інструментами для проведення змін у країні.

“Національна платформа” має бути партією з відповідною структурою, а не просто брендом, вона має нести політичну відповідальність за реалізацію свої програми і основних принципів. Інституційна розбудова партії забезпечить реальну підтримку громадян і відстоювання економічних інтересів країни.

За ціннісними орієнтирами “Національна платформа” найближче знаходиться до ідеології європейських християн-демократів. Наша партія в своїй діяльності дотримується принципів людиноцентризму, відповідальності і компетентності, прозорості та відкритості.

Саме тому ми відкрито заявляємо, що будемо відстоювати національного виробника як у промисловому, так і в аграрному секторах. Недопущення розпродажу земель сільськогосподарського призначення означає, що земля має належати реальним фермерам, а не спекулянтам і земельним латифундистам. Сподіватися, що в результаті проведення земельної реформи ринок сам все врегулює, не варто. Необхідний жорсткий державний контроль і регулювання всіх операцій із землею. Ми не залишимо на призволяще мешканців сільських територій і будемо вимагати від влади представлення плану соціально-економічного розвитку сільських громад.

“Національна платформа” працюватиме на принципах демократії і залучення суспільства до ухвалення всіх важливих рішень.

В економічній політиці країні необхідний сувернітет в прийнятті рішень, а не диктат зовнішніх гравців. Нас не влаштовує сценарій розвитку України як сировинного придатку високорозвинених економік. За таким “сировинним” сценарієм розвитку, чи навіть правильніше сказати - занепаду, пройшли кілька країн, які свого часу з ажіотажем брали участь у різних програмах міжнародних фінансових інституцій, наприклад, Монголія. В результаті некомпетентної політики і фактичного зовнішнього економічного управління ці країни потрапили у скрутне фінансове становище. Реальний суверенітет в прийнятті рішень і обґрунтований економічний протекціонізм - це одні з ключових принципів, які відстоюватиме партія.