Біографія Катерини Одарченко

Одарченко Катерина Юріївна (дата народження (посилання), м.Херсон, Україна) – українська політична діячка, підприємиця. Засновниця агенції з аналітичних досліджень «SIC-Group». Голова Інституту Демократії та Розвитку «PolitA». Голова політичної партії «Національна платформа».

Народилася: 10 серпня 1992 рік

Громадянство – Україна 

Національність – українка

Діяльність – політикиня, громадська діячка, письменниця

Освіта: 

Херсонський державний університет

КНУ ім. Т. Г. Шевченка

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса.

Партія – “Національна платформа”

Дитинство

Народилася 10 серпня 1992 року в Херсоні у родині інженера-будівельника Одарченка Юрія Віталійовича та підприємиці Бугрової Ірини Володимирівни.

2009 р. закінчила Херсонський академічний ліцей ім. О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті з відзнакою (золота медаль). Ще в школі заявила про свої лідерські якості: займала посаду Президента шкільного парламенту.   З дитинства займалася спортом (легка атлетика). Цікавилася правовими науками. Багаторазова переможниця обласних та всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, біології. У 2009 році посіла І місце в Міжнародній олімпіаді з екології (м. Стамбул, Туреччина), отримала золоту медаль. Брала активне життя в молодіжному русі Херсона. Займалася волонтерською діяльністю.

Освіта

Після завершення  Херсонський академічний ліцей ім. О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті з відзнакою вступила до Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка на біологічний факультет за спеціальністю «генетика» (освітня програма – бакалавр). В той же час здобувала вищу освіту за спеціальністю «право» в Херсонському державному університеті. Зі студентських років працювала: спочатку – волонтером у громадських організаціях, згодом – у сфері організації заходів.

Ще під час навчання в КНУ ім. Т.Г. Шевченка, зацікавилася у вивченні публічного адміністрування. Згодом отримала ступінь магістра (спеціальність – державне управління) з відзнакою в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Також Катерина Одарченко додатково пройшла навчання Національному університеті “Одеська юридична академія” (спеціальність – “інтелектуальна власність”) та Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю політична «культура та ідеологія».

Катерина Одарченко здійснює активну наукову діяльність. Зокрема, написала та успішно захистила наукову дисертацію  на тему:  “Внутрішньопартійна комунікація як чинник розвитку політичних інститутів”. 

Виграла грант на післядипломне навчання в Університеті Джорджа Вашингтона, де успішно пройшла “Курс навчання по виборчій політиці в Сполучених Штатах Америки”. Також закінчила курси “Забезпечення цифрової демократії” Мічиганського університету та “Демократичний розвиток” Стенфордського університету. Успішно пройшла програму Всесвітньої організації інтелектуальної власності, що підтверджують міжнародні сертифікати «WIPO SS», «WIPO DL101».

Професійне становлення

Разом із 2 студентами-однодумцями заснувала компанію зі стратегічних комунікацій «SIC-Group». В основі спеціалізації агенції – політичні дослідження, аналітична робота в сфері публічного адміністрування, а також міжнародні комунікації. «SIC-Group» є однією з провідних компаній даного профілю в Україні.

У 2011 році заснувала Інститут Демократії та Розвитку «PolitA». Метою роботи Інституту є сприяння демократичному розвитку України та побудови громадянського суспільства. Основними завданнями Інституту є сприяння євроінтеграційним процесам в Україні, а також формування політичної культури через освітні програми та комунікації між громадянським суспільством та державними органами. Інститут регулярно проводить публічні лекції, освітні зустрічі, круглі столи, семінари з провідними політиками, громадськими діячами, юристами із США, країн ЄС, ОАЕ та інших держав. Серед спеціалістів, які взяли участь у заходах «PolitA» – державний екс-прокурор Флориди Кендалл Коффі, експерт ОАЕ у сфері економічної політики Обаїдом Аль Шуфейхі, експерт з ведення політичних електоральних онлайн-кампаній Патрік Гелен та багато інших.

Катерина Одарченко та Обаїд Аль Шуфейхі – спеціалістом з інвестиційної та аграрної політики ОАЕ – робоча зустріч (березень,2021 рік)

У 2011 році брала участь у реалізації проекту «Підготовка молоді в дії» Європейської комісії.

У 2018 році написала політичний бестселер «Гра у вибори». Книга базується на розкритті зворотньої сторони проведення виборчих процесів в України, спираючись на американський та європейський досвід. З практичної сторони авторкою пояснюються особливості електоральної системи України, проведення виборів у регіонах, а також секрети прозорого функціонування політичних партій. Українська політикиня, як експертка в газузі державного управління, зазначає, що співпраця публічної влади з недержавними структурами забезпечить прозорість державного апарату. Це означає те, що система стримувань та противаг і верховенство закону є секретами успіху політик США та країн ЄС, які варто вже розпочинати втілювати в українській політиці.

 У книзі “Гра у вибори” системно зібрано всі етапи виборчої кампанії, що дає цілісне уявлення читачу про виборчу кампанію. Також у політичному бестселері розкрито тонкощі створення виграшного політичного образу, правильної стратегії, тактики під час виборчої кампанії. Авторка якісно описала особливості роботи “в полі” та рекламно-агітаційного етапу, розглядаючи аналітику найгучніших виборчих кампаній за всю історію незалежності України. 

“Гра у вибори”  пояснює і новинки ведення виграшної виборчої кампанії через застосування технологій ХХІ століття – політичного міфу та архетипічних конструкцій. Професійний підход, якісна аналітика та глибинність розгляду поставлених тем роблять книгу “Гра у вибори” передовою в галузі дослідження виборчої системи України. Бестселер користується значним попитом як серед студентів, так і державних управлінців.

Катерина Одарченко активно веде блоги на провідних онлайн-майданчиках України: «LB.UA», «Liga.net», «Цензор.НЕТ», «EconomistUA», «Факти» – де надає коментарі стосовно української політики, державного адміністрування та міжнародних питань. Також веде англомовний блог на впливовій міжнародній платформі «Wilson Center».

Катерина Одарченко часто виступає політичним експертом в прямих ефірах політичних ток-шоу головних телеканалів України: «Прямий», «ICTV», «1+1», «Україна», «24 канал» та багато інших.

Катерина Одарченко – регулярно проводить професійні публічні лекції для студентів, виступає спікером на заходах Всеукраїнського та міжнародного рівнів, зокрема, на Київському Міжнародному економічному форумі.

Прихід у політику

У 2018 Катерина Одарченко заявила про старт написання програми розвитку України, наслідком чого стало створення ГО “Національна платформа”. У межах громадської організації організовувалася ціла низка круглих столів у регіонах України, метою чого було обговорення секторальних проблем та шляхи їх вирішення. Логічним підсумком проведеної активності стало виведення дорожньої карти розвитку України, що згодом перетворилась у програму Національну платформи.

Катериною Одарченко була зазначена актуальність створення нової партії:

“Ми прийшли до усвідомлення необхідності створити першу в історії України системну політичну силу, яка об’єднає компетентних та відповідальних людей. Нам потрібна партія, представники якої будуть нести реальну відповідальність за власні політичні рішення. Нам потрібні компетентні люди при владі, далекоглядна та системна стратегія розвитку України”.

Також ГО проводила активну міжнародну співпрацю з ЄС у сфері демократичного розвитку та партійного будівництва. Приміром, 23 жовтня 2019 року було проведено низку робочих зустрічей із депутатами Європейського парламенту, зокрема, з Хав`єром Нартом (Іспанія). Західний політик підтримав вектор розвитку “Національної платформи” як політичної партії,що виступає за чесний розвиток сільського господарства та економіки України.

31 липня 2020 року Національну платформу було зареєстровано як політичну партію. Слід відзначити, що політсила, на відміну від більшості колег, пройшла законний процес утворення партії шляхом збору 14 287 підписів (із 10 000 необхідних для реєстрації). 

В одному з інтерв’ю, голова “Національної платформи” зазначила:

“Це титанічна робота… Ми протоколювали усі процеси збору підписів: фото, відео, трансляції… Я переконана, що лише декілька політичних партій це робили. І я дуже горда, що наша команда це змогла”.

Реєстрації політичної партії “Національна платформа” пов’язана із гучним скандалом з Мін`юстом України: Катерина Одарченко звинуватила Міністерство у вимаганні хабарів за реєстрацію політсили. 

31 липня 2020 року “Національну платформу” було зареєстровано як політичну партію, що було здобуто шляхом довготривалої роботи зі збору підписів. 

8 вересня 2020 року пройшов перший Всеукраїнський з’їзд “Національної платформи”, у якому взяли участь головні учасники майбутньої політичної сили, – академік Української академії наук Юрій Сенюк, засновник руху «Нова українська спільнота» Дмитро Герасименко та багато інших. Під час з’їзду було обговорено принципів та засад майбутньої партії, підсумком чого став перший установчий протокол “Національної платформи”.

З’їзд політичної партії “Національна платформа” 8 вересня 2020 року

16 вересня 2020 року біля будівлі Центральної виборчої комісії відбувся мітинг «За право бути обраним» на підтримку законодавчого затвердження політичної партії «Національна платформа». Під час мітингу прихильники партії озвучили вимоги до Центральної виборчої комісії, а також наголосили на основних проблемах, що дискримінують інших учасників виборчого процесу. Мітинг став виявом незалежної та прозорої позиції політичної партії, та її протест хабарницьким схемам Мін’юсту.

Національна платформа – політична партія нового типу, яка об’єднує компетентних лідерів своєї галузі. На основі центристських цінностей та системного підходу до роботи, діяльність партії орієнтована на трансформацію держави та перехід від кризового етапу до розвитку України.

“Національною платформою” виділяється  5 пунктів  стратегії розвитку України:
– Багаторівнева пенсійна система: достойне життя пенсіонерів.
– Реальний розвиток українського села.
– Підтримка українського виробника, розвиток експорту.
– Громадянський патріотизм та національна ідея.
– Якісна страхова медицина.

Політична партія “Національна платформа” проводить активну роботу із покращення життя українців. Підтвердженням цього є місцеві ініціативи, над впровадженням яких досить активно працює політсила. Приміром, 27 січня було розпочато збір підписів громадян за впровадження місцевої ініціативи зі встановлення індивідуальних теплових пунктів на кожен багатоповерховий будинок Києва. Відповідні місцеві ініціативи готуються до реалізації в Херсоні, Житомирі та інших регіональних центрах України. Серед основних цілей реалізації місцевої ініціативи зі встановлення ІТП, слід віднести наступні:

  • захист жителів міста від корупційно-олігархічних традицій;
  • погодне регулювання подачі тепла ITП: люди платять лише за фактично спожите тепло, тобто переплата – відсутня;
  • захист систем теплоспоживання від підвищеного тиску й температури: безпека жителів;
  • можливість обирати постачальника тепла, а не платити за нього єдиному монополісту.

Збір підписів за втілення місцевої ініціативи “Національної платформи” зі встановлення ІТП у багатоквартирних житлових будинках м. Києва

Голова “Національної платформи” Катерина Одарченко переконана: 

“Місцева ініціатива зі встановлення Індивідуальних теплових пунктів (ІТП) для кожного будинку – це ніщо інше, як можливість зменшити суми за опалення на 50%”.

Міжнародна діяльність

Катерина Одарченко регулярно проводить міжнародні конференції, публічні лекції, робочі зустрічі із політиками, економічними та юридичними експертами, політичними практиками із світовим ім’ям, серед яких депутати Європарламенту Мікулаш Пекса та Брандо Беніфей, член Європейської народної партії Патрік Воллер та багато інших. 

Також Катерина Одарченко регулярно бере участь на міжнародних конференціях, професійних дискусіях і т.д.. Наприклад, 11-12 жовтня 2018 року українська політикиня безпосередньо організувала Круглий стіл у Брюссельському прес-клубі (Бельгія) на тему: “Україна та ЄС: які є можливості співпраці в обох сторін?”.

Круглий стіл Катерини Одарченко та українських спеціалістів з депутатами Європейського парламенту. (Брюссельський прес-клуб, Бельгія, 11-12 жовтня 2018 року)

У події взяли участь депутати Європейського парламенту, серед яких: Джулі Уорд (Великобританія); Річард Чарнескі (Польща), Жозе Мануель Фернандес (Португалія) та багато інших.

Варто додати, що Катерина Одарченко взяла участь в робочій зустрічі з радником Дональда Трампа Майклом Капуто в рамках  експертного неурядового форуму “Діалог про майбутнє: Україна – США”, організованого “Інститутом Демократії та Розвитку “PolitA” 1-5 березня 2020 року. У рамках події міжнародного рівня також була організована низка зустрічей із провідними політичними та економічними експертами світового рівня, серед яких: відомі американські політтехнологи Ліф Ларсон та Джордан Ліберман, фінансовий експерт Світового Банку Прасана Лал Дас, американська юристка Діна Елліс Рочкінд та багато інших.

У березні 2021 року Катерина Одарченко провела ряд професійних зустрічей зі спеціалістами з державного адміністрування з ОАЕ, а саме: з державним прокурором ОАЕ Абдуллою Альджефрі, відомою політичною експерткою Амані ОʾНіл,  спеціалістом з економічної політики Обʾєднаних Арабських Еміратів Обаїдом Аль Шуфейхі та іншими. 

Катерина Одарченко та АманіОʾніл – східна експертка в галузі державного адміністрування

Варто відзначити  онлайн-дискусію з Абдуллою Альджефрі, під час якої Катерина Одарченко обґрунтувала важливість регулярної співпраці із світовими політиками та експертами для партійного та державного будівництва України:

“Знаючи, як працюють, скажімо, економічні чи соціальні процеси в інших країнах, український політик буде у змозі не просто якісно оцінювати ситуацію в Україні, а й діяти практично, створюючи та реалізуючи шляхи розв’язання тих чи інших проблем”. 

Катерина Одарченко, як голова “Національної платформи”, активно реалізує міжнародну співпрацю та впевнено заявляє про розвиток української політсили на світовому рівні.

Особисте життя

Одружена. Чоловік – український підприємець, власник компанії “Base Capital Management” Чмерук Тимур Володимирович. Подружжя виховує двох доньок: Марію та Дану.

Катерина Одарченко захоплюється спортивним туризмом та їздою на велосипеді. Одне з хобі Катерини Юріївни – постмодерне мистецтво, а також література на політичну тематику. Займається благодійністю, спрямовані на захист здоров’я жінок та дітей. Також українська громадська діячка входить до складу Наглядової ради “Біла Стрічка Україна” – проекту міжнародного масштабу, спрямованого на захист жінок від домашнього насилля.

Нагороди

12 грудня 2019 року перемогла у Всеукраїнській премії “Жінка ІІІ тисячоліття” (розділ – “Рейтинг”).